Bratislava

Tridsiateho júna, už po uzávierke tohto vydania novín, sa poslanci mestského zastupiteľstva budú zaoberať niekoľkými témami, ktoré majú kľúčový význam pre mesto a jeho obyvateľov.

  • Šport
  • 30.06.2005 00:00

Inter s novým trénerom

0 0

Po sezóne, ktorá sa pre basketbalistov Interu skončila neúspešne, keďže žlto-čierni obsadili až deviatu, prvú nepostupovú priečku do play-off, prišlo na Pasienkoch k trénerskej zmene. Namiesto Miroslava Reháka dostal dôveru viesť družstvo Pavol Zuzik, ktorého meno sa doteraz viazalo najmä s interistickou mládežou.

  • Zdravie a životný štýl
  • 30.06.2005 00:00

Podnikateľskej etike sa ešte musíme učiť

0 0

Školský rok je prakticky za nami a začínajú sa dovolenky. Pre bratislavských motoristov to znamená na jednej strane horor z rozkopaných ulíc, na druhej strane je však výrazne menej áut v uliciach. Takže nevýhoda je vykompenzovaná určitou výhodou. Tak by to malo byť vždy a všade. Žiaľ, nie vždy je to u nás pravidlom.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.