Bratislava

  • Samospráva
  • 20.11.2003 00:00

Mesto upraví ilumináciu v budúcom roku

0 0

Mesto pripravuje úpravu iluminácie významných pamiatkových objektov v historickom centre. V prvej etape pôjde o Primaciálne námestie a Primaciálny palác, v druhej etape príde na rad Hlavné námestie.

  • Kultúra
  • 20.11.2003 00:00

Vianočný strom sa rozžiari 28. novembra

0 0

Aj keď sa zdá, že do Vianoc je ešte ďaleko, prípravy na sviatky zimy sú už v plnom prúde. Mesto okrem organizácie vianočných trhov pripravuje aj vianočný strom na Hlavnom námestí i vianočnú výzdobu.

  • Bratislava
  • 20.11.2003 00:00

Poplatky za odvoz odpadu sú nedomyslené

0 0

Je za nami už obdobie dvoch rokov, a to roky 2002 a 2003, v ktorých mali byť naplnené zákonné povinnosti každého pôvodcu komunálneho odpadu na území nášho mesta.

  • Bratislava
  • 20.11.2003 00:00

Budú sa zastávky MHD premenovávať?

0 0

V uplynulých dňoch sa objavili chýry, že zastávky mestskej hromadnej dopravy sa budú premenovávať podľa solventných firiem nachádzajúcich sa v ich blízkosti a Dopravný podnik Bratislava si takto zlepší finančnú situáciu.

  • Kultúra
  • 06.11.2003 00:00

Melos-Étos alebo týždeň súčasnej hudby

0 0

Významné miesto medzi festivalmi súčasnej hudby v strednej Európe si vydobylo bratislavské bienále Melos-Étos. Každý druhý rok sa na koncertných pódiách prezentujú skladatelia a interpreti, ktorých doménou sú nedávne aj najnovšie trendy nielen vážnej hudby.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.