Karlova Ves

V bratislavskej Karlovej Vsi sa v nedeľu večer zosunul oporný múr priamo pod bytovým domom na Ul. Ľudovíta Fullu. Približne v tom istom čase došlo aj k ďalšiemu zosuvu, tentokrát oporného betónového múru na Vančurovej ulici. Evakuácia obyvateľov nebola potrebná.

Po novom sa už o odhŕňanie chodníkov musí zo zákona postarať samospráva. Teda mestské časti a magistrát podľa toho, kto má danú komunikáciu v správe. Ako sme sa dnes mohli presvedčiť, sneženie dalo úradom, ktoré nemajú dostatok ľudí, poriadne zabrať.

Práce na rekonštrukcii školského bazéna v Základnej škole Alexandra Dubčeka na Majerníkovej v bratislavskej Karlovej Vsi pokračujú. Budú však drahšie, ako sa predpokladalo.

Bratislavská Karlova Ves bude počas zimných mesiacov preverovať koncentráciu oxidu uhličitého (CO2) v triedach Základnej školy (ZŠ) A. Dubčeka a materskej školy (MŠ) Kolískova. Ide o jednu z aktivít v rámci projektu Deliver: Sídliská ako živé miesta odolné voči zmene klímy, jedným z jeho cieľov je aj zlepšiť kvalitu školského prostredia.

Slávnostný večer plný umenia a zábavy sa uskutoční v sobotu 26. januára 2019 v Karloveskom centre kultúry. Karloveský ples 2019 prinesie hudbu, spev, tanec, artistické vystúpenia, možnosť vyhotovenia vlastnej karikatúry profesionálnym maliarom aj tombolu. Karlova Ves spustila predaj vstupeniek.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.