Karlova Ves

Karlova Ves prijala návrh hlavného mesta na všeobecne záväzné nariadenie (VZN) a zmeny v štatúte Bratislavy, potrebné na zavedenie celomestskej parkovacej politiky. Zároveň iniciovala uzavretie dohody medzi hlavným mestom a mestskou časťou, v ktorej sa má magistrát zaviazať k splneniu pripomienok Karlovej Vsi.

Máme fotografie útočníka! Hoci polícia mlčí, podarilo sa nám zistiť viac. Pred vyše dvomi týždňami Bratislavčanku Zuzanu sexuálne napadol vozičkár, ktorému chcela pomôcť a následne sa ju pokúsil zraziť. Mnohých stále zaujíma, ako prípad pokračuje a či už muža vypátrali .

Dopravná situácia v Bratislave je naozaj z roka na rok komplikovanješia, ranné zápchy sa stali už samozrejmosťou. Nové vedenie mesta sľubuje, že jednotná parkovacia politika umožní Bratislavčankám a Bratislavčanom lepšie zaparkovať tam, kde bývajú a zároveň pomôže odľahčiť dopravu v meste. Svoje predstavy chce primátor Matúš Vallo priblížiť Bratislavčanom osobne. Teraz sa s ním môžete stetnúť.

Bratislavčanku Zuzanu M. v stredu 1.mája okolo siedmej večerna rohu Lamačskej cesty a odbočky na Železnú Studničku (pri obchode Yamaha) požiadal o pomoc vozičkár. Keď mu chcela pomôcť, schmatol ju za hlavu a tlačil si ju do rozkroku. Keď sa mu vytrhla a utekala preč, dostihol ju na chodníku a vrazil do nej s elektrickým vozíkom. Podarilo sa jej ujsť a rozhodla sa, že bude varovať ostatné ženy pred týmto nebezpečným indivíduom. Krátko po celom incidente ho totiž z autobusu zočila, ako opäť stojí na mieste, kde ju požiadal o pomoc. So Zuzanou sme sa osobne stretli. Porozprávala nám, čím všetkým si od incidentu prešla. Posúďte sami, či je toto normálne?!

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.