Karlova Ves

Približne dva týždne na celom Slovensku registrujeme nedostatok slepačích vajec v obchodoch. Snažili sme sa zmapovať aktuálnu situáciu s vajíčkami v našom hlavnom meste. Vo viacerých veľkých obchodných reťazcoch ich počas víkendu ani dnes ráno nemali, ale našli sme aj predajňu, kde ponúkali dokonca až šesť druhov vajec.

  • Život v meste
  • 10.11.2017 14:30

V Karlovej Vsi pribudnú desiatky nových stromov

0 0

Do začiatku zimy vysadia v Karlovej Vsi približne 40 nových stromov. Ako náhrada za dreviny, ktoré padli za obeť augustovej veternej smršti, pribudnú napríklad medzi Pribišovou a Majerníkovou, vo vnútrobloku medzi Veternicovou a Hlaváčikovou či v dolnej časti Karlovej Vsi na Fadruzsovej ulici a v parku na Pustej a Púpavovej ulici.

Včerajšie voľby do VÚC boli dôležité aj preto, že občania Bratislavského kraja si volili svojich zástupcov na päťročné obdobie, teda až do roku 2022. Počet poslancov tzv. župného parlamentu sa zvýšil na 50 poslancov. Prinášame ich kompletný zoznam ako aj menoslov niekoľkých známych osobností, ktoré si dostatočnú dôveru ľudí nezískali.

Aj keď na území mestskej časti Karlova Ves sa nachádza viacero ihrísk vhodných na futbal – či už s prírodným alebo umelým trávnikom a to najmä v areáloch škôl, tak obyvateľom to stále nestačí. Dopyt po športoviskách tu neustále prevyšuje aktuálnu ponuku...

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.