Bratislava

V marci 2013 sa na zastávke MHD na Šafárikovom nábreží odohral slovný konflikt medzi dvoma mladíkmi. Jeden bol podľa prízvuku z Bratislavy a ten druhý tzv. CP-čkár. Muž, ktorý sa predstavil ako Kamil, si dialóg plný vulgarizmov nahrával na mobilný telefón a netajil sa tým, že ho plánuje zverejniť na internete. To napokon aj urobil a jeho video s názvom Kebab do ruky sa stalo doslova kultovým, keď sa jedna pasáž objavila v remixe piesne a Lokal TV k nemu dokonca urobila animovanú paródiu.

Zasadnutie štvrtkového bratislavského mestského zastupiteľstva sa skončilo opäť predčasne. Po tom, čo začiatkom septembra mestskí poslanci nedokončili rokovanie pre neuznášaniaschopnosť zastupiteľstva, a mali v ňom pokračovať vo štvrtok, scenár sa zopakoval.

Na Račianskej ulici našli pracovníci novomestského EKO podniku pri oprave prasknutého potrubia záhadný kovový predmet. Najskôr si mysleli, že ide o nejaký starý vrták, ale napokon sa ukázalo, že išlo o nevybuchnutý delostrelecký granát z druhej svetovej vojny. O nebezpečný nález sa našťastie postaral privolaný pyrotechnik, ktorý ho odviezol na likvidáciu...

Po tom, ako hlavné mesto odstránilo čierne stavby na Kamennom námestí, začínajú ďalšie revitalizačné práce zamerané na odstránenie asfaltu, demontáž starých lavičiek a betónových nádob pre rastliny. S prácami začalo hlavné mesto vo štvrtok a trvať by mali približne mesiac.

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II vyšetrujú okolnosti majetkovej trestnej činnosti, ku ktorej došlo najmä v druhom bratislavskom okrese. V tejto súvislosti policajti pátrajú po totožnosti doposiaľ neznámeho muža na fotografiách, ktorý by svojimi informáciami mohol napomôcť k náležitému objasneniu viacerých skutkov.

Pamiatkový úrad Slovenskej republiky otvorí v sobotu (22.9.) svoje brány širokej verejnosti. Počas Dňa otvorených dverí predstavia pamiatkari v areáli PÚ v blízkosti Partizánskej lúky svoju prácu i aktuálne trendy, ktoré sa pri výskume, ochrane i obnove pamiatok používajú.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.