Bratislava

Podľa ministerstva práce patria matky s malými deťmi po materskej a ľudia, ktorí sa ocitli vo vážnych životných situáciách, akými môže byť napríklad strata bývania, medzi rizikové skupiny na trhu práce. Nadácia Cvernovka a Kreatívne a kultúrne centrum Nová Cvernovka sa preto rozhodli týmto skupinám ľudí pomôcť.

Bez ohľadu na mnohé problémy, ktorým na Slovensku čelíme, je 17. november dôvodom na radosť a oslavu. Je najdôležitejší deň našich moderných dejín a asi aj najkrajší civilný sviatok v našom kalendári. Pri príležitosti štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu to vyhlásil prezident SR Andrej Kiska.

Za trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko by mal byť Pavol Forisch, podľa Smeru aj spolupracovník poslanca SaS Jozefa Rajtára. Uviedol to vládny Smer-SD na sociálnej sieti. Forisch je podľa Plus 7 dní bývalý siskár, vystupoval vo viacerých kauzách, v jednej išlo napríklad o diskreditáciu podpredsedníčky SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej.

Pri príležitosti štátneho sviatku Deň boja za slobodu a demokraciu dnes Andrej Danko položil veniec pri pamätníku obetiam komunizmu na cintoríne v bratislavskej Vrakuni. Danko, ktorý momentálne čelí škandálu pre plagiátorstvo pri písaní svojej rigoróznej práce, sa však rozhovoril o morálke.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.