Petržalka

Letná sezóna na bratislavských kúpaliskách patriacich pod Správu telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) sa skončila v nedeľu 2. septembra, ale priaznivé slnečné počasie využili na predĺženie leta napríklad na Matadorke v Petržalke, kde bol pre plavcov k dispozícii veľký bazén ešte aj tento týždeň. Dnes a cez víkend bude kúpalisko zatvorené, ale v pondelok poobede bazén opäť pre verejnosť sprístupnia...

(pr) Rozhovor s petržalským aktivistom, kandidátom na starostu a mestského poslanca Miroslavom Dragunom. Medzi priority možného budúceho starostu je podpora petržalských rodín, seniorov, záchrana Sadu Janka Kráľa.

Po tohtoročných jesenných komunálnych voľbách bude mať bratislavská Petržalka nového starostu. Jej súčasný starosta Vladimír Bajan nebude už tento post obhajovať a po piatich volebných obdobiach, s prestávkou, končí na čele najväčšej bratislavskej mestskej časti.

Takmer 1,5-kilometrový úsek opravenej protipovodňovej hrádze medzi Petržalkou a Čunovom v pondelok odovzdali oficiálne do používania. Výmenu asfaltového povrchu na petržalskej hrádzi zrealizoval Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) počas augusta.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.