Petržalka

Extrémne zvýšenie cien masla či nedostatok vajec sa zákonite musel prejaviť aj na cenách výrobkov z nich. „Áno, aj mne dodávateľ zvýšil od 1. novembra ceny,“ hovorí Tinka Galbová z vychýrenej cukrárne na Ovsištskom námestí v  Petržalke. Po zákusky, a to aj na Vianoce, si sem chodia ľudia nielen z Petržalky, ale aj z Rače či Dúbravky.

  • Život v meste
  • 13.11.2017 19:14

Petržalka dokončuje opravu terasy na Fedinovej

0 0

Priechodnejšia a bezpečnejšia by už čoskoro mala byť ďalšia pochôdzna terasa v bratislavskej Petržalke. Ide o terasu na Fedinovej ulici, kde by sa rekonštrukčné práce mali skončiť do konca mesiaca v závislosti od poveternostných podmienok.

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V objasnili prípad oznámenia bomby zo dňa 8. júna 2017, ktorá sa mala nachádzať v pobočke jednej z bánk v Mestskej časti Bratislava Petržalka. Policajti vtedy museli preveriť za asistencie pyrotechnikov všetky jej bankové pobočky na jej území, ale žiadnu trhavinu nenašli. Falošného oznamovateľa však už áno...

Demonštrovať bezpečné prechody pre peších, ale aj nastaviť pravidlá pri budovaní či starostlivosti o chodníky. Aj to je cieľom prvej Štúdie pešieho pohybu, ktorá po schválení miestnym zastupiteľstvo platí v bratislavskej Petržalke. Týka sa lokality Háje.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.