Ružinov

Vo štvrti zvanej 500 bytov, konkrétne na Kulíškovej ulici je naplánovaná rekonštrukcia cesty a chodníkov, čo by miestni obyvatelia asi aj kvitovali, keby pri nej nechcel stavebník vyrúbať 18 stromov druhu sofora japonská. Ľudia žijúci v okolí nesúhlasia s tým, že prídu o celé stromoradie a to ani v prípade, ak by boli vyrúbané stromy nahradené novými. Do boja za záchranu zelene sa pustili aj dve ružinovské poslankyne...

Ružinov začal s obstarávaním územnoplánovacej dokumentácie pre územný plán zóny (ÚPZ) Prievoz-západ. Ide o územie ohraničené Gagarinovou ulicou na severe, Kaštieľskou a Parkovou ulicou na východe, Hraničnou ulicou na západe a diaľnicou D1 na juhu.

Ružinovskí poslanci sa v utorok zišli na mimoriadnom miestnom zastupiteľstve, kde riešili súčasnú krízovú situáciu, v ktorej sa ocitol Ružinovský podnik verejnoprospešných služieb. Starosta mestskej časti Dušan Pekár na ňom navrhol nových kandidátov na členov predstavenstva tejto spoločnosti namiesto ľudí z doterajšieho vedenia, ktorí sa svojich funkcií v uplynulých dňoch vzdali.

Presne uprostred cesty na Bencúrovej ulici na Trnávke je už dva týždne diera hlboká viac než meter. Pokojne by sa do nej vošiel dospelý muž a radšej si ani netreba predstavovať akoby to dopadlo, kebyže do nej spadne dieťa. Obrovský výtlk je nielenže nebezpečný, ale hlavne neoznačený. Na jeho existenciu upozornil mestský poslanec Martin Chren...

Naozaj dosť nezvyčajne dopadla pred niekoľkými dňami prepravná kontrola u 61-ročného cestujúceho, ktorý riskol jazdu električkou načierno. Bežne sa takéto situácie končia udelením pokuty 50 eur priamo na mieste alebo sumou 70 eur, ak si necháte vystaviť pokutový blok, ale vďaka iniciatíve samotného revízora DPB nemusel starší pán napokon zaplatiť ani cent! Ako je to možné?

Bratislavský magistrát vyhlásil, že si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu D4/R7, no zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok včera  koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.