Ružinov

V bratislavskom Ružinove sa bude diskutovať o územných plánoch zón (ÚPZ) a stavebných uzáverách. To sú témy verejného zhromaždenia, ktoré sa má konať vo štvrtok (21.6.) o 18.00 h v priestoroch Radošinského naivného divadla na Záhradníckej ulici.

Dobrých miest, kde sa dá v bratislavskej prírode opekať alebo grilovať nikdy nie je dosť. Ak sa má vaša rodina či partia pri tejto obľúbenej letnej aktivite cítiť dobre a komfortne, tak jej asi nestačí len ohnisko uprostred lúky. V čoraz väčšej obľube verejnosti sú rôzne altánky a koliby vybavené krbom či grilom. Dobré podmienky ponúkajú napríklad aj Zlaté piesky...

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.