Staré Mesto

Do každoročného jarného upratovania brehov Dunaja sa tento rok zapojí aj mestská časť Devín. Asociácia bratislavských vodáckych klubov, ktorá upratovanie organizuje, by do budúcna však ocenila, ak by sa raz do upratovania zapojili všetky mestské časti, cez ktoré Dunaj preteká.

Vychýrení remeselníci sa stretnú pod jednou stredchou, aby predviedli kvalitu a pestrosť ľudových ručných prác. Trojdňový festival tematicky naladí na blížiacu sa Veľkú noc a ponúkne aj množstvo kreatívnych nápadov na oslavu tohto sviatku. Remeselný Trh prinesie 21. - 23. 3. do Starej Tržnice ukážky remesiel, workshopy, kultúrny program i množstvo šikovných tvorcov.

  • Výstavba
  • 17.03.2018 17:50

Čo brzdí revitalizáciu Kamenného námestia?

0 0

Nedávno sa objavili informácie, že Tesco predáva budovu obchodného domu na Kamennom námestí. Ovplyvnilo by to plánovanú revitalizáciu Kamenného námestia, ktorú avizoval vlastník hotela Kyjev, spoločnosť Lordship?

Dobrovoľníci sa tento víkend už po 33. raz zapájajú do pomoci ropuchám pri ich jarnej migrácii na Železnej studničke, kde dochádza k najväčšiemu úhynu ropuchy obyčajnej. V sobotu sa tam stretlo asi 50 ľudí, viac než polovicu tvorili deti.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.