Staré Mesto

V minulosti tu parkovali autá a posledné dva roky bol tento priestor v centre Bratislavy zanedbaný. Tento smutný pohľad je dnes minulosťou. Komenského námestie (za historickou budovou SND) bolo v lete miestom, kde sa premietali filmy, deti chodili na divadelné predstavenia, mladí hrali bedminton a pingpong a starší tancovali spoločenské tance. Priestor sa podarilo oživiť vďaka splnomocnencovi za tvorbu mestského priestoru Gáborovi Bindicsovi a primátorovi mesta Matúšovi Vallovi.

Je paradoxom, že krátko po otvorení stanice mestskej polície na Obchodnej ulici, navyše len pár metrov od nej, sa udiala brutálna bitka, pričom ako prví reagovali štátni policajti. Pýtate sa, ako stanica funguje a čo za ten necelý mesiac muži zákona riešili?

Tento týždeň sa v Bratislave vo veľkom zveľaďovali verejné priestory. Výnimkou nebola ani mestská časť Staré Mesto, keď jej hliadka vytvorená z pracovníkov oddelenia životného prostredia a dobrovoľníkov - priložili ruku k dielu v Medickej záhrade a v parčíku na Medenej ulici. Práce sa ešte neskončili a budú pokračovať až do nedele.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.