Staré Mesto

(pr) Voľby novej samosprávy Starého Mesta sú za nami. Staromešťania si vybrali novú starostku. Ako doterajší starosta najkrajšej bratislavskej mestskej časti jej blahoželám k volebnému úspechu.

  • Život v meste
  • 18.11.2018 15:10

Vianočné trhy na Hrade budú aj tento rok

0 0

Návštevníci Bratislavského hradu môžu aj tento rok nasať vianočnú atmosféru, Kancelária NR SR bude opäť organizovať podujatie Advent na Hrade. Ide tak už o tretí ročník predvianočnej akcie na hradnom nádvorí.

  • Život v meste
  • 18.11.2018 10:44

V uliciach Starého Mesta by mali pribudnúť kamery

0 0

V uliciach bratislavského Starého Mesta by mali pribudnúť kamery. Monitorovací systém sa týka frekventovaných lokalít, a to okolia Panskej ulice a Rybného námestia, Zichyho paláca, Rudnayovho námestia a Kapitulskej ulice.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.