Staré Mesto

Napriek letnej turistickej sezóne zostávajú mestské hradby v Bratislave pre domácich i zahraničných návštevníkov zatvorené. Hlavné mesto ich museli pre bezpečnosť uzavrieť, na viacerých miestach hrozilo zrútenie časti muriva. Nie je vylúčené, že hradby zostanú verejnosti neprístupné počas celého leta.

Ak by ste sa ktoréhokoľvek rodáka alebo turistu opýtali, koľko veží má Bratislavský hrad, tak by vám 99 percent percent z nich odpovedalo, že štyri. V skutočnosti je plnohodnotnou vežou aj so základmi v zemi len jedna. Nachádza sa na juhozápadnom nároží a nazýva sa Korunovačnou vežou. V súčasnosti poskytuje nádherný výhľad na Dunaj, Staré Mesto i hradné okolie. Veď ostatne posúďte sami...

Návrhy začínajúce sa detským domčekom, pokračujúce pergolou s grilom, komunitnými záhradami, letným kinom až po akumulátor dažďovej vody, ktorý sa využije na spätnú závlahu zelených povrchov, to sú nápady v rámci projektu Jedno staromestské átrium, ktorý zvíťazil v súťaži o zveľaďovanie bratislavských dvorov s názvom Nech žije náš dvor.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.