Staré Mesto

Ak by sa budova na Karpatskej ulici v Starom Meste, bývalé sídlo neziskovej organizácie Maják nádeje, predávala, hlavné mesto chce uplatniť svoje predkupné právo. A to v súlade so zmluvou z roku 2002. Práve mesto bolo vlastníkom predmetnej budovy, ktorú s jeho súhlasom predala mestská časť ako jej správca neziskovej organizácii v rámci projektu pomoci za symbolických vtedajších 100 korún.

Dnes odštartoval denný letný tábor pre deti a mládež - Letná akadémia módy (LAM). Štvrtý rok ju v Bratislave organizuje občianske združenie Slovak Fashion Council (SFC). Účastníci musia vytvoriť vlastný model v rekordne krátkom čase. Tiež kolekciu nafotiť, predstaviť ju na módnej prehliadke i na vernisáži.

Bratislava je v súčasnosti dejiskom medzinárodnej výstavy Konkrétne leto (Concrete Summer) zameranej na súčasné európske geometrické tendencie. Výstava sa koná vo viacerých bratislavských galériách a potrvá do 29. júla. Tvorbu najväčšieho počtu autorov ponúka Galéria Umelka.

Pôrod na zastávke MHD, bitka nevesty počas svadobného fotenia so svojou sokyňou v láske či hlučná hádka dvoch kamarátov pre spor o výherný žreb na milión eur. Aj takéto netradičné situácie sa nedávno odohrali v centre Bratislavy v rámci kampane Zahráme všetko!, ktorej cieľom bola propagácia Medzinárodného festivalu divadelných vysokých škôl s názvom Istropolitana Projekt. Ten sa začína už dnes večer v novej budove SND a potrvá v rôznych bratislavských divadlách od 8. do 13. júna.

Keď včera, teda v stredu 6. júna intentívny dážď, ktorý nastal podvečer, zatopil viaceré bratislavské cesty, podjazdy, podchody, pivnice, parkoviská a podzemné garáže, tak nikomu veľmi do smiechu nebolo. Napriek tomu sa však takmer okamžite začali na internete objavovať rôzne vtipné obrázky a koláže s tématikou zatopenej metropoly. Ponúkame vám výber tých najlepších, ktoré sme na sociálnych sieťach našli.

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.