Staré Mesto

V Kine Lumiére sa začína vo štvrtok Festival čínskych filmov. V rámci prehliadky, ktorá je obrazom súčasnej čínskej kinematografie a zároveň reflektuje spoločenské problémy súčasnej Číny, premietnu sedem filmov.

Jednou z dominánt a atrakcíí Hlavného námestia v Bratislave je aj socha napoleonského vojaka. Počas jarnej, letnej a jesennej sezóny stáva opretá o jednu z lavičiek a patrí k vyhľadávaným umeleckým objektom, s ktorým sa najmä zahraniční turisti radi fotografujú. Už niekoľko dní však socha na námestí chýba. Počas druhého septembrového víkendu ju vylomili neznámi vandali. Zisťovali sme, kedy ju opravia a vrátia na svoje miesto...

Od 1. októbra pomôže staromestská sociálna výdajňa väčšiemu počtu obyvateľov. Poslanci Miestneho zastupiteľstva v Starom Meste dnes dali zelenú návrhu starostu Radoslava Števčíka, ktorým sa „zmäkčujú podmienky“ pre sociálne slabších Staromešťanov. Od 1. októbra to bude v praxi znamenať, že sa zväčší okruh ľudí, ktorí budú mať nárok na tovar zo staromestskej sociálnej výdajne, kde sú k dispozícii najmä potravinové výrobky.

Na nadchádzajúcom jesennom Salóne piva nájdete pestrý výber pivovarov takmer z celého sveta. A pred Starou tržnicou túto akciu doplní každomesačný Street food. Nenechajte si ujsť septembrový Street Food Park a Salón piva naraz.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.