Staré Mesto

V priebehu piatkovej noci začuli policajti v skorých ranných hodinách počas hliadkovania v meste v blízkosti Obchodnej ulice hlasný ženský krik. Po príchode na miesto našli muža, ktorý bol podľa slov viacerých svedkov fyzicky napadnutý.

Starosta Starého Mesta Radoslav Števčík prevzal ocenenie Oskar bez bariér, ktorú raz do roka udeľuje Združenie miest a obcí Slovenska. Cenu získalo Staré Mesto za výstavbu nových detských jaslí na Záhrebskej ulici.

Pamätník československej štátnosti na Námestí Milana Rastislava Štefánika v Bratislave zdobí bronzová plaketa s textom Pittsburskej dohody. V centre hlavného mesta tak pripomína dokument o súhlase s politickým programom spojenia Čechov a Slovákov v spoločnom štáte.

Susedia z okolia Palisád zbierajú peniaze na revitalizáciu zanedbaného verejného priestoru na Škarniclovej ulici veľmi funkčným, moderným spôsobom. Cez stránku startlab.sk - crowdfundingovú platformu zameranú na všeobecne prospešné projekty. Vyzbierné peniaze chcú využiť na úpravu terénu, vysadenie zelene, osadenie mobiliáru a ping-pongového stola a premenu priestoru na mestský park.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!

Bezplatne do ZOO, na Devín, do múzeí, na plaváreň či dúbravský zimný štadión alebo vyhliadkovou loďou po Dunaji? Už počas tohto víkendu, teda od 21. do 22. apríla sa chystá do ulíc Bratislavy až 150-tisíc ľudí, aby sa zúčastnili niektorého z podujatí v rámci 15. ročníka Bratislavských mestských dní.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.