Staré Mesto

Slovenské národné múzeum na Vajanského nábreží bude od 22. marca do 29. septembra patriť žene. Výstava s názvom Krása pre ženu stvorená bude patriť čepcom, ktorý podľa projektu autorky a kurátorky zbierok Etnografického múzea v Martine Evy Dudkovej je symbolom svojej nositeľky a fenoménom tradičnej ľudovej kultúry.

Nádherné už jarné počasie a teploty atakujúce 20 stupňov Celzia vylákali dnes do ulíc či parkov Bratislavy tisíce ľudí. Mnohí dostali chuť na zmrzlinu, a tak sa vytvoril rad, aký sme zvykli vídavať ešte za socializmu.

Prezidentských volieb sa v sobotu zúčastní len menšina ľudí bez domova v Bratislave. Pre TASR to uviedol riaditeľ neziskovej organizácie Depaul Slovensko Jozef Kákoš s tým, že väčšina týchto ľudí vníma voľby pasívne. Hlava štátu je podľa nich príliš vysokou funkciou a nemá priamy vplyv na zmenu ich života.

V lokalite Janíkov dvor sa začalo s búraním tunela, cez ktorý malo viesť cez Petržalku a popod Dunaj metro. Tieto ambiciózne plány neskôr nahradili projektom rýchlodráhy, ale ani tá nebola počas minulého režimu dokončená. V súčasnosti už je jasné, že jediné, čo sa v najbližších rokoch asi bude dať v Bratislave zrealizovať je električková trať...

Prepravnú kontrolu už absolvoval asi každý, kto využíva bratislavskú MHD. Takmer vždy sa pri nej nájde niekto, komu hrozí pokuta. Niektorí jazdia načierno zámerne, ale občas sa stane, že si cestujúci lístok označiť nestihne. Zdá sa, že revízori sú aj v takýchto prípadoch nekompromisní, hoci z toho, čo urobil pán Peter z Bratislavy, aj im padla v autobuse sánka...

Po odstúpení Roberta Mistríka má reálne šance dostať sa do prezidentského paláca. Mnohí ju porovnávajú s Ivetou Radičovou, no sama tvrdí, že každá je úplne iná. Dôvod, prečo sa rozhodla uchádzať o post hlavy štátu, je nespravodlivosť a neférovosť voči najslabším. Sama nechce v pozícii prezidentky len kritizovať, ale chce prinášať riešenia a iniciovať a s odborníkmi pripravovať nové zákony. Podporuje ju rodina? S akými reakciami ľudí sa stretla počas kampane? Zhovárali sme sa s kandidátkou na prezidenta aktivistkou a advokátkou Zuzanou Čaputovou.

Po uzavretí ulice Mlynské nivy v bratislavskom Ružinove sa do ťažkej situácie dostali majitelia áut, ktorí parkovali na Páričkovej. Na Páričkovu totiž odklonili MHD, vďaka čomu sem majú osobné autá vstup zakázaný, o parkovaní ani nehovoriac. O to prekvapenejší zostal dnes starosta Ružinova Martin Chren, keď sa bol pozrieť na náhradné parkovisko, ktoré pre obyvateľov zriadili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.