Devín

Tribute To Freedom – Pocta slobode je názov koncertu, ktorý sa v piatok večer uskutočnil na hrade Devín. Desiaty ročník tohto podujatia, podobne ako všetky predchádzajúce, si zvolil za miesto koncertovania práve toto pamätné miesto.

V azda najmalebnejšej časti Bratislavy - Devíne sa dnes koná už tretí ročník kulinárskeho podujatia Ríbezľový Devín. Okrem predaja a degustácie vín z červených aj čiernych ríbezlí i samotného ovocia sa môžete tešiť na bohatý sprievodný program a gurmánske zážitky. Hitom je ríbezľový burčiak.

  • Praktické informácie
  • 02.07.2018 19:20

Pri rieke Morava radšej nestanujte, ani nezakladajte oheň

0 0

Miestny úrad bratislavského Devína upozorňuje nielen rybárov, ale všetkých občanov na stupeň ochrany rieky Morava. Tá je totiž spolu so záplavovým územím súčasťou Chráneného areálu Devínske alúvium Moravy s tretím stupňom ochrany.

Naozaj dosť nezvyčajne dopadla pred niekoľkými dňami prepravná kontrola u 61-ročného cestujúceho, ktorý riskol jazdu električkou načierno. Bežne sa takéto situácie končia udelením pokuty 50 eur priamo na mieste alebo sumou 70 eur, ak si necháte vystaviť pokutový blok, ale vďaka iniciatíve samotného revízora DPB nemusel starší pán napokon zaplatiť ani cent! Ako je to možné?

Bratislavský magistrát vyhlásil, že si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu D4/R7, no zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok včera  koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.