Devín

V súvislosti s konaním 71. ročníka Národného behu Devín-Bratislava je potrebné v nedeľu 15. apríla rátať s dopravnými obmedzeniami, ktoré ovplyvnia i premávku MHD. Informuje o tom organizátor podujatia – Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta SR Bratislavy a Dopravný podnik Bratislava.

Do každoročného jarného upratovania brehov Dunaja sa tento rok zapojí aj mestská časť Devín. Asociácia bratislavských vodáckych klubov, ktorá upratovanie organizuje, by do budúcna však ocenila, ak by sa raz do upratovania zapojili všetky mestské časti, cez ktoré Dunaj preteká.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.