Devínska Nová Ves

V týchto dňoch opúšťajú hniezda mláďatá sokola myšiara - dravca, ktorý s obľubou hniezdi aj v panelákoch či už na balkónoch alebo parapetných doskách, teda v bezprostrednej blízkosti ľudí. Tí neraz nevedia, ako sa k poštolkám majú správať, teda či sa môžu k mláďatám priblížiť alebo ich kŕmiť...

Priestupky alebo trestné činy, ale aj nefunkčné verejné osvetlenie či poškodené cesty a chodníky – to všetko môžu nahlasovať obyvatelia bratislavskej Devínskej Novej Vsi na novom telefónnom čísle Dohľadového centra kamerového systému. Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke.

Novovzniknutá ulica v bratislavskej Devínskej Novej Vsi mala niesť meno po saleziánskom kňazovi a politickom väzňovi Antonovi Srholcovi. Tak si to želala mestská časť, ktorej miestni poslanci odporučili mestskému zastupiteľstvu, aby schválilo navrhovaný názov ulice.

Aj keď podľa kalendára je leto ešte len pár dní, tak počas júna sme zaznamenali viacero dní s dennou teplotou nad 30 stupňov Celzia. Preto sme sa rozhodli osloviť Magistrát nášho hlavného mesta ako aj jednotlivé mestské časti Bratislavy a opýtať sa, čo miestne samosprávy urobili pre to, aby svojim obyvateľom umožnili lepšie zvládnuť tohtoročné horúčavy.

Zdá sa, že tragická dopravná nehoda z utorkového večera, pri ktorej sa na Istrijskej ulici zrazilo osobné auto s autobusom, nemusela byť náhodou. Dôvodom riskantne rýchlej jazdy 32-ročného vodiča idúceho vo Volve bola jeho bezvýchodisková životná situácia a nie je vylúčené, že chcel spáchať samovraždu. Naznačuje to učiteľka z Devínskej Novej Vsi, ktorej patrilo osobné motorové vozidlo totálne zničené pri čelnej zrážke.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.