Devínska Nová Ves

  • Život v meste
  • 30.04.2017 09:53

VIDEO: V Devínskej Novej Vsi uhynuli tisícky včiel

0 0

V Devínskej Novej Vsi zaznamenali masívny úhyn – asi stotisíc včiel. Na svedomí ich zrejme má poľnohospodársky postrek. Podobných prípadov je podľa včelárov čoraz viac a zabrániť im nedokážu.

Bratislavská Devínska Nová Ves má nový automatický externý defibrilátor. Ten bude umiestnený na kontaktnom pracovisku miestneho úradu na Novoveskej ulici, pričom ide o prvý takýto prístroj na záchranu ľudského života, ktorý sa v mestskej časti nachádza. Doteraz bol najbližší pri obchodnom dome v Lamači. Miestnu samosprávu vyšiel na 1860 eur.

Starosta bratislavskej Devínskej Novej Vsi Milan Jambor, ktorý je obvinený z korupcie, sa nemieni vzdať funkcie starostu ani postu bratislavského mestského poslanca. Vyhlásil to na včerajšom mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Na ulici Ivana Bukovčana bol v týchto dňoch, teda už vo fáze kvitnutia, vyrúbaných niekoľko stromov. Obyvatelia Devínskej Novej Vsi sa právom pýtajú kompetentných orgánov, ktoré o tom rozhodli, aký mali na to dôvod. Im budú totiž tieto stromy v nadchádzajúcom období veľmi chýbať...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.