Záhorská Bystrica

Posledný júnový víkend sa na Námestí rodiny v Záhorskej Bystrici konajú Bystrické malé hody. Hodové slávnosti organizuje každoročne mestská časť pri príležitosti osláv patrónov Záhorskej Bystrice Petra a Pavla. Mestská časť tak spestrí Bystričanom a jej návštevníkom letný víkend zaujímavým programom, ktorý prenesie atmosféru Kultúrneho leta z centra mesta aj do jeho ostatných častí.

  • Život v meste
  • 31.05.2017 15:09

Program pre deti pripravila i Záhorská Bystrica

0 0

Medzinárodný deň detí oslávi Záhorská Bystrica v piatok od 15.00 hod. zábavno–športovým popoludním pre malých i veľkých. V areáli Základnej školy s materskou školou na Hargašovej ulici bude pripravený program i občerstvenie.

Predstavitelia bratislavskej Záhorskej Bystrice apelujú na magistrát hlavného mesta, aby prehodnotil svoj postoj k zriadeniu autobusovej linky, ktorá by mestskú časť spájala s Dúbravkou a električkovou radiálou. Mesto prevádzkovanie linky podmieňuje finančnou spoluúčasťou mestskej časti, to však Záhorská považuje za neopodstatnené.

Obyvatelia Záhorskej Bystrice naliehavo potrebujú priame spojenie s Dúbravkou a možnosťou napojenia na karloveskú radiálu. Dopravná obsluha linkou č. 37 pri dynamickom náraste obyvateľstva mestskej časti nezodpovedá ich potrebám, prináša praktické a logistické komplikácie pri cestovaní na záujmové miesta v smere na Dúbravku. Mesto však podmieňuje jej zriadenie finančnou spoluúčasťou mestskej časti.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.