Podunajské Biskupice

Bratislava má víziu dotiahnuť električku z centra mesta až do mestských častí Vrakuňa a Podunajské Biskupice. Vyhlásil to primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal po stredajšej návšteve rafinérsko-petrochemickej spoločnosti Slovnaft s tým, že električka by mala v budúcnosti premávať popri rafinérii.

V pondelok večer mali bratislavskí policajti poriadne adreanalínový zážitok a to vďaka motorkárovi, ktorí sa rozhodol ujsť pred ich pohotovostnou motorizovanou hliadkou. Jeho jazda začala v Podunajských Biskupiciach a skončila až v Malinove, kde sa ho mužom zákona podarilo zadržať. Odbery krvi preukázali, že muž bol bol vplyvom návykových látok a sáčok s mal u seba aj sáčok s podozrivým práškom. Polícia včera zverejnila video z divokej naháňačky.

Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave včera vo večerných hodinách spozorovala na Podunajskej ulici v Bratislave motocykel zn. Suzuki, ktorý mal v prednom svetlomete modré žiarovky a zadnú tabuľku s EČV zdvihnutú a nečitateľnú. Muž sa rozhodol pre políciou utiecť a mal na to aj iný dôvod než len technické nedostatky na motorke...

Naozaj dosť nezvyčajne dopadla pred niekoľkými dňami prepravná kontrola u 61-ročného cestujúceho, ktorý riskol jazdu električkou načierno. Bežne sa takéto situácie končia udelením pokuty 50 eur priamo na mieste alebo sumou 70 eur, ak si necháte vystaviť pokutový blok, ale vďaka iniciatíve samotného revízora DPB nemusel starší pán napokon zaplatiť ani cent! Ako je to možné?

Bratislavský magistrát vyhlásil, že si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu D4/R7, no zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok včera  koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.