Vajnory

V mestských častiach Nové Mesto, Rača a Vajnory plánujú spustiť budúci rok nový projekt zdieľania bicyklov – bikesharing. Fungovať má na inom princípe ako v niektorých častiach hlavného mesta už spustený Slovnaft Bajk. Na sociálnej sieti o tom informovala vicestarostka Rače Lenka Antalová Plavuchová, a to potvrdil aj hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.

Developerská spoločnosť JTRE a Nordic Investors sa dohodli na úzkej spolupráci na projekte novej mestskej štvrte Nové Vajnory v Bratislave. Pozemky s rozlohou 85 hektárov v lokalite Staré letisko v mestskej časti Bratislava – Vajnory sú jedným z najväčších ucelených rozvojových území v hlavnom meste.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

Vo Vajnoroch budú dnes opäť ďakovať za úrodu. V miestnom Parku pod lipami sa koná 16. ročník Vajnorských dožiniek. Chýbať nebude kultúrno-hudobný program, alegorický sprievod, tvorivé dielne a atrakcie pre deti, výstava drobných domácich zvierat, stánky s občerstvením a remeselnou výrobou či diskotéka.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.