Vajnory

V bratislavských Vajnoroch vyhlásilo tunajšie zastupiteľstvo na sobotu 8. decembra dve miestne referendá. Iniciátori, ktorí o ich vyhlásenie žiadali dvoma petíciami, chcú týmto spôsobom zabrániť zmene využitia rekreačnej plochy tunajšieho starého letiska, ďalšiemu zhoršovaniu dopravy pred kruhovým objazdom a neštandardným postupom pri schvaľovaní územného plánu.

Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

V sobotu 6. októbra 2018 sa v areáli bývalého športového letiska vo Vajnoroch konal 10. ročník vajnorskej šarkaniády, ktorá bola spojená s jablkovým hodovaním. Podujatia sa zúčastnili doslova stovky detí, ktoré odchádzali domov spokojné, lebo im vyšlo krásne slnečné počasie s miernym vetrom, takže šarkany im lietali vysoko nad ich hlavami, Tie najkrajšie výtvory boli odmenené peknými cenami.

Zaujímavý program na prvý októbrový víkend sa črtá pre obyvateľov a návštevníkov mestskej časti Bratislava – Vajnory. V sobotu 6. 10. 2018 o 13,30 hod. sa začne Vajnorská šarkaniáda na detskom ihrisku Koniarkova a Jurskej ceste. A súčasťou podujatia bude aj tradičné Jablkové hodovanie spojené s ochutnávaním ovocných koláčikov či mladého vínka.

V meste v súčasnosti nájdete viacero lokalít, kde zo šiestich novovysadených stromov sú štyri vyschnuté. Najsmutnejšie je, že mnohokrát ide o náhradnú výsadbu za povolený výrub drevín. Ak sa zo sto novovysadených mladých stromov neujme sedem kusov, je to podľa arboristu Tomáša Fraňa v norme. Stromy sú totiž živé organizmy a v mestskom prostredí majú neprirodzené, až extrémne podmienky. Nemožno preto očakávať, že sa ujmú všetky.

Čo tam preboha robí? Zrejme túto otázku ste si položili i vy, keď ste zbadali fotografiu, ktorá sa ako blesk šíri na sociálnych sieťach. Je na nej stavba výškovej budovy na Šancovej ulici v Bratislave, no čo pôsobí naozaj zaujímavo, stavbári doslova obstavali lampu verejného osvetlenia, ktorá teraz vedie cez budovu. Čo na to developer stavby?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.