Vajnory

Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

V sobotu 6. októbra 2018 sa v areáli bývalého športového letiska vo Vajnoroch konal 10. ročník vajnorskej šarkaniády, ktorá bola spojená s jablkovým hodovaním. Podujatia sa zúčastnili doslova stovky detí, ktoré odchádzali domov spokojné, lebo im vyšlo krásne slnečné počasie s miernym vetrom, takže šarkany im lietali vysoko nad ich hlavami, Tie najkrajšie výtvory boli odmenené peknými cenami.

Zaujímavý program na prvý októbrový víkend sa črtá pre obyvateľov a návštevníkov mestskej časti Bratislava – Vajnory. V sobotu 6. 10. 2018 o 13,30 hod. sa začne Vajnorská šarkaniáda na detskom ihrisku Koniarkova a Jurskej ceste. A súčasťou podujatia bude aj tradičné Jablkové hodovanie spojené s ochutnávaním ovocných koláčikov či mladého vínka.

V mestskej časti Vajnory predložili obyvatelia dve petície za vyhlásenie miestneho referenda. Jeho iniciátori chcú zabrániť zmene využitia rekreačnej plochy tunajšieho starého letiska, ďalšiemu zhoršovaniu dopravy pred kruhovým objazdom a neštandardným postupom pri schvaľovaní územného plánu. Vajnorskí miestni poslanci budú o petíciách prvýkrát rokovať vo štvrtok.

Rok po tom, čo bol Titus Zeman blahoslavený, odhalia v bratislavskej mestskej časti Vajnory jeho sochu. Stane sa tak v nedeľu 30. septembra na Námestí Titusa Zemana. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Čo tam preboha robí? Zrejme túto otázku ste si položili i vy, keď ste zbadali fotografiu, ktorá sa ako blesk šíri na sociálnych sieťach. Je na nej stavba výškovej budovy na Šancovej ulici v Bratislave, no čo pôsobí naozaj zaujímavo, stavbári doslova obstavali lampu verejného osvetlenia, ktorá teraz vedie cez budovu. Čo na to developer stavby?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.