Vajnory

Na Miestnom úrade vo Vajnoroch mali včera zaujímavú návštevu. Na starom Trabante z roku 1967 sem prišli cestovatelia z Holíča na Záhorí a to otec Dušan Frndalovics so svojím synom. Tí sa pred tromi rokmi rozhodli, že postupne prejdú všetky mestá a obce na Slovensku a tak ste ich aj vy mohli niekde stretnúť, nakoľko sa akurát nachádzajú na území Bratislavského kraja.

Majsterka sveta v raftingu Lusiša Hollá je dnes lektorkou hudobnej školy Yamaha. Precestovala takmer všetky kontinenty sveta, aby splavila všetky najnebezpečnejšie rieky. Raz ju dokonca spod kameňa vyťahovali v bezvedomí... Ako si spomína na detstvo vo Vajnoroch, na hodiny huslí, ale aj na to, čo jej dala voda a prečo sa hneď do nej zamilovala?

Mestská časť Bratislava - Vajnory upozorňuje obyvateľov mestskej časti ako aj vodičov a cestujúcu verejnosť, že v termíne od 5.8.2019 do 1.9.2019 bude uskutočňovaná oprava asfaltového krytu vozovky na Roľníckej ulici, v úseku od križovatky s Rybničnou ulicou (pri kaplnke) po križovatku s Baničovou ulicou.

Dopravná situácia v Bratislave je naozaj z roka na rok komplikovanješia, ranné zápchy sa stali už samozrejmosťou. Nové vedenie mesta sľubuje, že jednotná parkovacia politika umožní Bratislavčankám a Bratislavčanom lepšie zaparkovať tam, kde bývajú a zároveň pomôže odľahčiť dopravu v meste. Svoje predstavy chce primátor Matúš Vallo priblížiť Bratislavčanom osobne. Teraz sa s ním môžete stetnúť.

Aj keď dnes sú Vajnory samostatnou mestskou časťou patriacou do Bratislavy, tak stále nestratili ani svoj vidiecky charakter, ktorý sa tu v minulosti premietol aj do dodržiavania klasických veľkonočných tradícií charakteristických pre väčšinu slovenských dedín. Zaspomínajte b

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.