Vajnory

V Základnej škole Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch dnes otvorili nový pavilón s piatimi triedami i kabinetmi pre odborné predmety. Mestská časť tak rieši nárast počtu obyvateľov, ktorý sa prejavuje aj väčším počtom detí navštevujúcich školu.

Výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v Bratislave sa dotkne viacerých cyklotrás, najväčšou zmenou však zrejme prejde cyklotrasa Jurava medzi mestskými časťami Rača, Vajnory a mestom Svätý Jur. Tú počas výstavby odklonia na náhradnú trasu. Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe.

Od pondelka je cudzinecká polícia v Bratislave v nových priestoroch. Nachádzajú sa na Regrútskej ulici 4 v mestskej časti Vajnory. Presťahovaním by sa mali zlepšiť podmienky pre klientov aj policajtov.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.