Rozhovory

Na návrhu parkovacej politiky viacerým poslancom niečo „trochu“ prekážalo, napriek tomu prešla v mestskom zastupiteľstve hladko. Za všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o parkovaní v Bratislave zahlasovali 27. júna všetci bez výnimky. Úplne jasné sú však dnes iba ceny. Na čo upozorňuje dopravný analytik Jozef Drahovský?

Desiatky budov v Starom Meste sú schátrané a hrozí, že sa rozpadnú pred očami Bratislavčanov a turistov. Mnohé z nich sú už aj nebezpečné. Prečo sa to nerieši? Prečo naše mesto nevyužíva potenciál rieky Dunaj a konečne neurobí na promenáde atraktívny priestor? Zhovárali sme sa s nezávislým poslancom za Staré Mesto Martinom Gajdošom.

V Starom Meste bolo tento týždeň na zastupiteľstve poriadne rušno. Poslanci Teamu Vallo znefunkčnili na istý čas miestny parlament a nemohlo sa pokračovať ďalej. Argumentujú, že nemajú pripravené kvalitné VZN. Rozčarovaná z ich postoja je samotná starostka Zuzana Aufrichtová, ktorá nerozumie ich postoju a naznačuje, že ich nekonštruktívny postoj trvá už dlhšiu dobu. Preto sme oslovili starostku Zuzanu Aufrichtovú a aj poslankyňu Teamu Vallo Danu Kleinert.

(pr) Rozhovor s Miroslavom Dragunom, zástupcom 22 akcionárov Bratislavskej vodárenskej spoločnosti vo Výbore zástupcov akcionárov. V rozhovore sa budeme rozprávať o aktuálnej situácii vo vodárňach a možnej privatizácii bratislavskej vody.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.