Rozhovory

Jeden pekný letný večer sme strávili v spoločnosti frontmana obľúbenej hudobnej skupiny Para, Tomášom Šedivým alias Laskym. Ten nám prezradil, aký typ barov mu vyhovuje, zasvätil nás do ich rodinného biznisu, porozprával, ako sa im koncertuje s novopečeným otcom, primátorom Matúšom Vallom a či by ho niečo prinútilo opustiť Bratislavu.

Majsterka sveta v raftingu Lusiša Hollá je dnes lektorkou hudobnej školy Yamaha. Precestovala takmer všetky kontinenty sveta, aby splavila všetky najnebezpečnejšie rieky. Raz ju dokonca spod kameňa vyťahovali v bezvedomí... Ako si spomína na detstvo vo Vajnoroch, na hodiny huslí, ale aj na to, čo jej dala voda a prečo sa hneď do nej zamilovala?

Smutný príbeh labutej rodinky zo Štrkoveckého jazera v Ružinove sleduje mnoho Bratislavčanov. Po uhynutí matky sa o tri mláďatá staral otec - vdovec, no z mláďat prežilo už len jedno. Samca i s mláďatkom museli ochranári najnovšie odchytiť. Na Štrkovci sa labutiam akosi nedarí, pritom na Veľkom Draždiaku v Petržalke ich vidíme desiatky. Ako je to možné? Rozprávali sme sa s Jánom Gúghom z SOS/BirdLife Slovensko.

Bič na vodičov - neplatičov je prvým viditeľným krokom v rámci príprav Bratislavy na novú parkovaciu politiku. Po uliciach Starého Mesta už jazdí testovacie auto, ktoré raz-dva odhalí previnilcov. Viceprimátorka TATIANA KRATOCHVÍLOVÁ vysvetľuje, ako by mala kontrola férového parkovania fungovať, na čo sa máme pripraviť a čo ešte nie je jasné.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.