Rozhovory

Rodený Bratislavčan, spevák, skladateľ, gitarista, hudobný producent a vo voľnom čase aj výtvarník sa narodil 7. decembra 1948. Vyštudoval právo a hru na husle. V roku 1963 založil Pavol Hammel skupinu Prúdy, s ktorou vystupuje dodnes. Vydal vyše tridsať hudobných nosičov a naspieval viac než 300 piesní, z ktorých mnohé priam zľudoveli.

Pred niekoľkými týždňami vyvolala rozruch informácia o tom, že známa tenistka Dominika Cibulková si zmenila trvalý pobyt z Bratislavy na Dubaj. Momentálne je tak jedinou reprezentantkou nášho hlavného mesta vo vrcholovom tenise bratislavská rodáčka Rebecca Šramková, s ktorou sme sa zhovárali o jej detstve, súčasnom živote, ale aj plánoch do budúcnosti. Čo všetko nám čoskoro už 22-ročná hráčka o sebe prezradila?

Pred pár rokmi opustila Bratislavu a začala nový život s chorvátskym manželom, s ktorým má krásnu 5-ročnú dcéru. Ako žena v domácnosti sa rozhodla, že nebude sedieť a začne sa realizovať. Dnes plní sny dovolenkárom. Na ostrove Vir neďaleko historického Zadaru sprostredkováva ubytovanie od miestnych slovenským a už aj českým turistom. Sama na ostrove vlastní apartmánový dom. Ako si zvykala na nový domov? Ako ju prijali medzi seba Chorváti a čo si domáci myslia o našich dovolenkároch? Energická a večne pozitívne naladená Bratislavčanka Mirka Kelečic.

Už o týždeň sa na priestranstve pred výstaviskom Incheba uskutoční najväčší detský festival s príznačným názvom Festík. Bratislavské noviny oslovili ambasádorku projektu Katarínu Šebestovú, aby sa jej opýtali, čo všetko organizácia takéhoto mamutieho podujatia obnáša a z čoho majú usporiadatelia najväčšie obavy?

Bratislavčan Christián Havlíček (32) dnes žije ako úplne obyčajný muž. Na to, aby dosiahol tento stav, však musel prejsť náročným obdobím zmeny pohlavia, po narodení ho totiž zaregistrovali ako dievča. Dnes cez občianske združenie TransFúzia pomáha ďalším ľuďom, ktorí sa nestotožňujú so svojím oficiálnym pohlavím. Práve dnes si pripomíname Medzinárodný deň boja proti homofóbii a transfóbii.

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.