Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 15.01.2019 20:00

Hygienici chcú povoliť zvieratám vstup do reštaurácií

0 0

„S tým psom do reštaurácie nemôžete“. I keď v mnohých bratislavských podnikoch túto vetu už nepočujete, stále je dosť takých, ktoré vás s vaším domácim miláčikom nepustia. Onedlho sa to však môže zmeniť.

  • Zdravie a životný štýl
  • 15.01.2019 12:30

Menopauza: Ako sa s ňou "popasujete" čo najlepšie?

0 0

Mnohé ženy majú kdesi v podvedomí zafixované, že menopauza je niečo strašné, že ak to nie je koniec života, tak rozhodne koniec niečoho pekného. Viete, že to môže dokonca prerásť až do depresií?

  • Zdravie a životný štýl
  • 14.01.2019 16:02

Pracovníci neurochirurgie na Kramároch varujú pred jej kolapsom

0 0

Neurochirurgická klinika Univerzitnej nemocnice má opäť problém. Dvadsaťtri lekárov a sestier v otvorenom liste adresovanému poslancom Národnej rady opísalo kritický stav na klinike. Chýbajú im prístroje aj personál.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.