Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 18.03.2019 11:00

Radíme: Merajte si tep, môžete tak predísť mŕtvici

0 0

Nepodceňujte nepravidelný srdcový rytmus. Môže spôsobovať vznik krvných zrazenín, čo vedie k infarktu či mozgovej porážke. Nepravidelný tep odhalí pravidelné meranie. Stačí si dvoma prstami nahmatať žilu na predlaktí a krku.

Takmer všetky náboženstvá nás uisťujú, že budeme žiť po smrti, zaručujú nám nesmrteľnosť duše, ale pri tom sa zmieňujú o rôznych stupňoch ťažkostí pri dosahovaní tohto cieľa. V posmrtný život veril už neandertálec pred 50 000 rokmi. Preto v La chapelle-aux-Saints vo Francúzsku zakopávali zomrelých v embryonálnej polohe a posypávali ich červeným okrom, čo mnoho učencov považuje za symbol posmrtnej cesty do lona Matky Zeme.

  • Zdravie a životný štýl
  • 17.03.2019 16:42

Pozor, za ochoreniami srdca či kĺbov môžu byť zuby

0 0

Najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia ústnej dutiny sú zubný kaz a zápal ďasien. Ak tieto ochorenia neliečime, baktérie ktoré ich vyvolávajú, prenikajú do okolitého kostného lôžka, kde vyvolávajú zápal. Takýto stav sa nazýva ložisková infekcia zubného pôvodu. Vysvetľuje to Slovenská komora zubných lekárov.

Afrodiziaká sú látky, ktoré podporujú ľudské libido a stimulujú človeka k väčšiemu záujmu o sex. Je vhodné vyberať také potraviny, ktoré obsahujú vitamíny B, e, horčík, fosfor, jód a zinok, tie zvyšujú potenciu a u mužov podporujú aj tvorbu spermií.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.