Dúbravka

Neuveriteľná radosť zavládla včera v rodinnom dome v lokalite Strmé sady na území Dúbravky, odkiaľ sa v nedeľu počas dňa stratilo domáce prasiatko menom Mary. Majiteľka sa ho rozhodla hľadať osobne aj prostredníctvom sociálnej siete a vyplatilo sa. Včera o pol jedenástej večer oznámila, že už je utečená milá svinka doma!

Na sociálnej sieti - profile venovanom Dúbravke sa dnes ráno objavila správa o stratenom prasiatku menom Mary. To sa včera počas dňa zmizlo v lokalite Strmé sady a jeho majiteľka spolu so svojim partnerom ho zatiaľ márne hľadajú. Ľuďom, ktorí im ho pomôžu nájsť, je sľúbená aj odmena...

Komunálne voľby v bratislavskej Dúbravke ovládla takmer úplne pravicová koalícia. Jej nominanti obsadili 23 z 25 miest v dúbravskom miestnom zastupiteľstve, rovnako tak kandidát tejto koalície (SaS, OĽaNO, Sme rodina - Boris Kollár, OKS, KDH, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) obhájil svoj post vo voľbách starostu.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.