Dúbravka

Pripomenúť slovenského hudobníka, dramaturga, umelca a aj Dúbravčana Deža Ursínyho, upraviť okolie dlhoročného bydliska umelca na Fedákovej, zveľadiť priľahlý park a verejné priestory pri niekdajšom „Sloníku“ i podporiť myšlienku ekológie, obnovy verejného priestoru. S takým cieľom vznikol občiansky projekt osadenia pamätníka Dežovi Ursínymu v mestskej časti Bratislava-Dúbravka.

Nebyť ľahostajný, priložiť ruku k dielu, mať dobrý pocit, ísť príkladom. S takými cieľmi organizuje mestská časť Bratislava – Dúbravka veľké upratovanie pri príležitosti Dňa Zeme. Deň Zeme bude v Dúbravke trvať tri dni, od piatku 20. apríla do nedele 22. apríla.

Polícia vyšetruje okolnosti nehody, pri ktorej dnes ráno krátko po 7.00 hod. zachytila električka na Saratovskej ulici v Dúbravke 76-ročného chodca. Senior utrpel zranenia, záchranári ho previezli do nemocnice.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.