História

Nedeľná prechádzka organizovaná zoskupením MPBA sa tentokrát uskutoční v Novom Meste. V rámci nej sa prípadní účastníci dozvedia zaujímavé informácie o Dynamitke, Závode mieru, Dimitrovke, CHZJD, Istrocheme, či Dusle, čo sú názvy tej istej fabriky, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou Bratislavy.

  • Život v meste
  • 30.09.2017 16:34

História legendy: Tehelné pole by oslávilo 75 rokov

0 0

Reprezentačný športový štadión ŠK Bratislava vznikal v ťažkých vojnových časoch, v rokoch 1939 až 1942. Na svoju dobu to bol moderný športový stánok pre 25-tisíc divákov. Športovcom slúžil dlhých 67 rokov. Aké boli okolnosti jeho vzniku?

V bratislavskom Sade Janka Kráľa sa v sobotu 30. septenbra po tretíkrát uskutoční kultúrno-historický festival Bitka o Bratislavu. Hlavnou časťou jeho programu bude rekonštrukcia vojenskej bitky z obdobia prvej polovice 17. storočia zasadená do prostredia historického Uhorska.

SNM – Historické múzeum na Bratislavskom hrade pokračuje po letnej prestávke v cykle prednášok k výstave Kelti z Bratislavy. Ako piata v poradí odznie prednáška Margaréty Musilovej „Bratislavské keltské oppidum“

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.