História

Občianske združenie Bratislavské rožky organizuje v rámci cyklu Prechádzky starým Prešporkom ďalšiu zo série prednášok. Tentokrát sa s vami o svoje vedomosti podelí Jana Laslavíková zo Slovenskej akadémie vied, ktorá sa špacializuje práve na hudobnú historiografiu so zameraním na dejiny hudobného divadla v 19. a 20. storočí.

  • Život v meste
  • 23.05.2018 14:00

Bratislavčania, spoznávate túto krčmu?

0 0

Na mieste starej Vydrice po komunistickom ničení opäť vyrástli originálne, a pre Podhradie tak charakteristické krčmičky, podniky, vinárne a pivárne, ktoré nadväzujú na jej historického ducha. Starí Bratislavčania i tí prisťahovaní si chodia vychutnávať atmosféru tejto jedinečnej časti bratislavského Podhradia.

Kapitulská ulica v bratislavskom Starom Meste je jedna z najstarších ulíc na území hlavného mesta. Je zároveň jedinou svojho druhu, pokiaľ ide o historické pozadie. Nikdy sa na nej nenachádzali žiadne obchody, reštaurácie či krčmy. Stáročia bola totiž ulicou vyššej cirkevnej spoločnosti.

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.