Šport

Už vo štvrtok 24. októbra 2019 o 19 hodine sa na národnom futbalovom štadióne Tehelné pole odohrá tretí zápas skupinovej fázy Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Wolverhamptonom - klubom z anglickej Premiere League. UEFA potrestala nášho majstra pokutou a zatvorením štadióna, ale Slovan opäť využije výnimku a do hľadiska pustí zadarmo deti do 14 rokov. Klub avizuje, že ich záujem je obrovský a všetky miesta by sa mali zaplniť!

Slovan so splátkou za mesiac september mešká už viac ako dva týždne. Magistrát zároveň upozornil, že vedenie Slovana sa navyše stále nedohodlo s mestom na novej zmluve, ktorú chceli obe strany uzavrieť po odchode belasých z KHL. Slovan je tak stále viazaný starou zmluvou, podľa ktorej musí platiť prenájom približne 800 tisíc eur ročne.

Futbalový klub FC Petržalka dnes potvrdil smutnú správu o tom, že vo veku 93 rokov zomrel známy športový hlásateľ a oddaný fanúšik ich klubu František Štamberský. Ešte vlani sme ho boli navštíviť v Ružinovskom dome seniorov na Sklenárovej ulici, kde nám poskytol rozsiahly rozhovor o svojom živote. Feri báči do poslednej chvíle pracoval - každú nedeľu chodil hlásiť domáce zápasy petržalského klubu...

Na Dvořákovom nábreží v Bratislave dnes (v nedeľu) vyvrcholil charitatívny beh No finish line. Zúčastnili sa ho aj svetovo známe osobnosti ako monacké knieža Albert, cyklista Peter Sagan či chodec Matej Tóth.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.