Šport

V sobotu odohrali svoje ligové zápasy v takmer rovnakom čase futbalisti aj futbalistky ŠK Slovan Bratislava. Muži sa predstavili v Podbrezovej, kde zvíťazili 2:0 a udržali si náskok na čele tabuľky a ženy doma zdolali Lokomotívu Košice 6:0, ale o prvé miesto prišli v uplynulom kole, keď prehrali 1:2 na pôde súčasného lídra - Partizána Bardejov.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.