Šport

Už tento víkend odštartuje nový ročník I. futbalovej ligy žien, v ktorom bude mať naše hlavné mesto opäť dvojnásobné zastúpenie. Okrem družstva ŠK Slovan Bratislava, ktoré obhajuje majstrovský titul, sa v najvyššej súťaži chce na čo najvyššie priečky dostať aj NMŠK 1922 Bratislava. O predsezónnych ambíciách sme sa porozprávali s trénerom tohto klubu Romanom Jasovským.

Rekordných 220 tímov od soboty rána postupne štartuje na najväčšom štafetovom behu na Slovensku s názvom Od Tatier k Dunaju. Účastníci 6. ročníka bežeckého podujatia si preveria svoju kondíciu na 345 kilometrov dlhej trase z Jasnej v Nízkych Tatrách do Bratislavy na nábrežie Dunaja.

Futbalisti Slovana včera večer vo Viedni príliš nevyznamenali. V odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy prehrali na pôde viedenského Rapidu 4:0 a ich cesta pohárovou Európou sa skončila. Nevyznamenali sa ani fanúšikovia, ktorí mali v hlavnom meste Rakúska spôsobiť škodu za 500 eur na čerpacej stanici a niekoľkokrát bola pre ich výčiny prerušená premávka viedenského metra...