Šport

Už o necelé dva mesiace štartujú v Bratislave a v Košiciach majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Pri tejto príležitosti dnes naobed na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sponzor zvýraznil svoje nové prepojenie s týmto hokejovým sviatkom, ktoré spolu so zväzom Slovenského zväzu ľadového hokeja organizuje Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

Sobotňajšími stretnutiami 22. kola vyvrcholila základná časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 a definitívne sa vyjasnilo aj zloženie oboch šesťčlenných nadstavbových skupín. V tej o titul budú účinkovať mužstvá na 1. - 6. mieste po eliminačnej fáze a to  ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, FC DAC 1904 Dunajská Streda, MFK Ružomberok, MFK Zemplín Michalovce a nováčik ŠKF iClinic Sereď.

Hoci Slovensko nehrá na hokejových majstrovstvách sveta zápasy v základnej skupine v hlavnom meste, viceprimátor Juraj Káčer chce, aby aj napriek tomu Bratislava žila po celý čas hokejom.

Päť víťazstiev, jedna remíza a tri prehry. Okrem toho tri odchody a štyri nové tváre v šatni. To je základná charakteristika zimnej prípravy futbalistov Interu Bratislava, ktorí po jesennej časti II. ligy skončili na desiatom mieste, s päťbodovým náskokom pred zónou zostupu.

V lokalite Janíkov dvor sa začalo s búraním tunela, cez ktorý malo viesť cez Petržalku a popod Dunaj metro. Tieto ambiciózne plány neskôr nahradili projektom rýchlodráhy, ale ani tá nebola počas minulého režimu dokončená. V súčasnosti už je jasné, že jediné, čo sa v najbližších rokoch asi bude dať v Bratislave zrealizovať je električková trať...

Prepravnú kontrolu už absolvoval asi každý, kto využíva bratislavskú MHD. Takmer vždy sa pri nej nájde niekto, komu hrozí pokuta. Niektorí jazdia načierno zámerne, ale občas sa stane, že si cestujúci lístok označiť nestihne. Zdá sa, že revízori sú aj v takýchto prípadoch nekompromisní, hoci z toho, čo urobil pán Peter z Bratislavy, aj im padla v autobuse sánka...

Po odstúpení Roberta Mistríka má reálne šance dostať sa do prezidentského paláca. Mnohí ju porovnávajú s Ivetou Radičovou, no sama tvrdí, že každá je úplne iná. Dôvod, prečo sa rozhodla uchádzať o post hlavy štátu, je nespravodlivosť a neférovosť voči najslabším. Sama nechce v pozícii prezidentky len kritizovať, ale chce prinášať riešenia a iniciovať a s odborníkmi pripravovať nové zákony. Podporuje ju rodina? S akými reakciami ľudí sa stretla počas kampane? Zhovárali sme sa s kandidátkou na prezidenta aktivistkou a advokátkou Zuzanou Čaputovou.

Po uzavretí ulice Mlynské nivy v bratislavskom Ružinove sa do ťažkej situácie dostali majitelia áut, ktorí parkovali na Páričkovej. Na Páričkovu totiž odklonili MHD, vďaka čomu sem majú osobné autá vstup zakázaný, o parkovaní ani nehovoriac. O to prekvapenejší zostal dnes starosta Ružinova Martin Chren, keď sa bol pozrieť na náhradné parkovisko, ktoré pre obyvateľov zriadili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.