Šport

V poradí 154. derby medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava neprinieslo len 15-tisícovú návštevu, emócie a víťazstvo domáceho mužstva, ale aj nepríjemné okamihy, ktoré nemohli potešiť žiadneho skutočného fanúšika futbalu ani bratislavského Slovana. Klub dnes vydal stanovisko, v ktorom odsúdil vyčínanie niektorých chuligánov a nespratníkov z Tehelného pola.

FC Petržalka po odchode Erika Prekopa do Hradca Králové veľmi potreboval získať súceho strelca. Všetko nasvedčuje tomu, že sa to podarilo, lebo útočník Ladislav Almási, ktorý na pravý breh Dunaja prišiel zo Šamorína, patrí medzi najlepších strelcov II. ligy. V siedmich kolách už upozornil na seba ôsmimi gólmi, v bratislavskom derby FC Petržalka – Slovan B (3:0) dokonca dvakrát prekonal súperovho brankára!

  • Šport
  • 14.09.2019 09:30

V Dúbravke sa dnes uskutoční cyklokros

0 0

Do portfólia športových podujatí organizovaných mestskou časťou Bratislava-Dúbravka sa v sobotu zaradí aj cyklokros. Na pretekoch sa môžu zúčastniť cyklisti v troch kategóriách rozdelených pre mužov i ženy.

V sobotu 14. septembra sa na nábreží Dunaja bude bežať už ôsmy ročník populárneho dm ženského behu – najväčšieho bežeckého podujatia pre ženy na Slovensku. Ženy majú na výber tri kategórie 4-km trať,10-km trať a beh mamy s dcérou, ktorá bude meriať 4 kilometre. Ako už tradične, štart a cieľ je pri Eurovei.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.