Šport

Aj keď sa pôvodne plánovalo, že národný futbalový štadión na Tehelnom poli sa prvýkrát sprístupní divákom až 2. marca 2019 v rámci ligového zápasu medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava, tak skalní fanúšikovia budú mať možnosť prísť do nového stánku už v stredu 16. januára, kedy sa belasí stretnú v rámci zimnej prípravy s českým klubom Sigma Olomouc. Má to však jeden háčik...

Brazílske JiuJitsu je spôsob sebaobrany a tiež súťažný šport. Tí, ktorí sa mu venujú, tvrdia, že ide o najúčinnejšiu formu boja na zemi, v ktorom dokáže aj fyzicky slabší súper poraziť silnejšieho.V Bratislave sa v klube BJJ SLOVAKIA deťom už tri a pol roka venujú tréneri Ľubomír Repaský a Pavol Ďurčo.

Hrob Karola Jettinga, ktorému prischla prezývka Bratislavský Robinson, nájdete na Ondrejskom cintoríne ľahko. Nie je ukrytý v úzkych uličkách. Stačí, ak sa od hlavnej cesty cintorína vyberiete vľavo a na pomník s jeho menom určite narazíte. Charakteristickým znakom obdĺžnikového náhrobného kameňa je kresba námornej plachetnice, symbol jeho dobrodružstiev.

Na Slovensku je zaregistrovaných zhruba 1700 elektrických vozidiel. K dispozícii majú 200 verejne prístupných nabíjacích bodov. Koľko elektrických áut jazdí po Bratislave? Aké zvýhodnenia sa chystajú pre ich majiteľov? A aké negatíva so sebou elektromobily prinášajú?

O rekonštrukcii Hlavnej stanice sa v Bratislave hovorí už roky, ale jej realizácia je zatiaľ v nedohľadne. Minister dopravy Arpád Érsek najnovšie pripustil, že ak by sa plechová prístavba zbúrala, tak by na tomto mieste napokon mohla zostať stáť len historická budova. Viete si predstaviť aj takéto riešenie?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.