Šport

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Róbert Vittek sa opäť predstaví v drese Slovana Bratislava a to v poslednom zápase sezóny 2018/2019, v ktorej sa zverenci trénera Martina Ševelu na novom Tehelnom poli stretnú v súboji so Sereďou a po ňom oficiálne prevezmú trofej pre majstra Slovenska. Zápas sa uskutoční v piatok 24. mája o 19.00 h a pre Vitteka bude zároveň rozlúčkový v belasom drese.

Karate klub Seiken Bratislava, ktorý sídli na Základnej škole Gessayova 2 a venuje sa tradičnému a športovému karate, má súťažný koncept do veku 100 rokov. Rozprávali sme sa s prezidentkou klubu a trénerkou Erikou Letkovou a trénerom Rastislavom Kolčákom.

Multifunkčnú športovú halu v bratislavskej Záhorskej Bystrici, ktorá vnikla rekonštrukciou pôvodnej telocvične v areáli základnej školy, už môžu využívať školáci v rámci telocviku. Od septembra bude k dispozícii aj pre športové kluby z mestskej časti a širokú verejnosť.

Pred sto rokmi vznikol v Bratislave prvý slovenský futbalový klub na Slovensku, dnešný Slovan. 3. mája 1919 zasadlo zakladajúce zhromaždenie tzv. 1.Československého športového klubu. Prvý nábor futbalistov prebehol už o týždeň. Nemuselo ísť výhradne o Slovákov (a Čechov), no logicky v mužstve dominovali. Klub začal hrávať svoje zápasy na ihrisku v Petržalke za Starým mostom.

Už o pár dní, v nedeľu 12. mája, odštartuje v našom hlavnom meste pelotón cyklistov v rámci medzinárodného podujatia Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Slovakia. Preteky sú zaradené do kalendára Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) v cestnej cyklistike ako Európsky pohár.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.