Šport

Je to ako nekonečný príbeh. Už niekoľko sezón po sebe má klub HC Slovan Bratislava problém, aby včas a v plnej výške uhrádzal mestskej organizácii STaRZ dohodnuté platby za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde hráva jeho tím domáce zápasy počas pôsobenia v KHL. Aktuálne sa dlžná suma priblížila k miliónu eur!

Futbalisti FC Petržalka sa od 14. januára pripravujú na jarnú časť II. ligy. Celú zimnú prípravu absolvujú v domácich podmienkach. Na prvom tréningu sme sa na vlastné oči presvedčili, že v kádri aktuálne šiesteho mužstva došlo k dosť veľkým zmenám.

Počas tohto športového víkendu (presnejšie v prázdninový piatok a sobotu) sa najväčšia pozornosť upiera  na kvalifikačný duel Davisovho pohára tenistov  Slovensko – Kanada v  bratislavskej AXA aréne NTC. Víťaz zápasu si vybojuje postup na finálový turnaj zreformovanej súťaže v Madride (18.-24. novembra). Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 15.00 h. V soboru od 11.00 sú na programe štvorhra a záverečné single.

Štefan Kordiak patril medzi legendárnych hokejových "sršňov". Takto prezývali v šesťdesiatych rokoch minulého storočia mladý útočný trojzáprah belasých v zložení Pavel Michalec - Ivan Grandtner - Štefan Kordiak. Bohužiaľ posledný menovaný hráč nás tento týždeň navždy opustil vo veku 77 rokov.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.