Rača

Na račianskom vinobraní vyprodukovali návštevníci toľko odpadu, že upratovacie čaty ho nestíhali likvidovať. Najmä plastové taniere, poháre a fľaše sa včera večer hromadili doslova všade. Nielen v košoch či okolo nich, ale aj na zemi. Ku cti organizátorom však slúži, že dnes ráno už boli ulice, kde sa slávnosti vína odohrávajú, opäť relatívne čisté.

V mestskej časti Bratislava - Rača sa cez víkend koná tradičné Račianske vinobranie. Najväčší nápor návštevníkov sa pochopiteľne očakával najmä v sobotu, keďže je dnes aj zajtra voľný deň. Na zvýšený nápor cestujúcich však akoby nebola bratislavská MHD vôbec pripravená. Presne taký pocit museli mať viacerí cestujúci, ktorí dnes poobede absolvovali cestu električkou smerom do Rače.

Na Račianskom vinobranie, ktoré sa začína v piatok a potrvá do nedele (16.9.) sa pokúsia o svetový rekord v silovo-vytrvalostnom žonglovaní v podaní Milana Roskopfa. Ten je okrem troch certifikovaných zápisov v Guinnessovej knihe rekordov aj držiteľom viac ako 50 svetových rekordov v najrôznejších žonglérskych disciplínach.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rozšíril ponuku poskytovania sociálnej služby v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov Rača. Od septembra pribudlo špecializované zariadenie s celoročnou pobytovou formou s kapacitou 27 miest. Zamerané je na poskytovanie sociálnej služby pre ľudí s Parkinsonovou chorobou, Alzheimerovou chorobou alebo demenciou.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.