Rača

Znie to priam neuveriteľne, ale je to pravda. Na Miestnom úrade Bratislava – Rača nám potvrdili, že v ich mestskej časti sa nachádza dom, kde si jeden z vlastníkov bytov zriadil virtuálnu adresu, na ktorú prihlasuje fyzické a právnické osoby na trvalý alebo prechodný pobyt. Evidujú tu 777 voličov a ďalším dvom tisíckam ľudí sem chodia poštové zásielky...

Teto mesiac bol spustený program Housing First Cverna, ktorý v pilotnej verzii umožňuje ľuďom bez domova vytvoriť si domov. Tri takéto byty sa nachádzajú v priestoroch bývalého internátu v kreatívnom a kultúrnom centre Nová Cvernovka na Račianskej ulici, postupne majú v pláne ich vybudovať viac.

Prístavby, nadstavby a rekonštrukcie materských škôl v Rači, ktoré mali za cieľ zväčšiť kapacity existujúcich budov a vytvoriť nové miesta pre račianske deti, sa po niekoľkých rokoch prác ukázalo ako dobrý krok. A to napriek tomu, že už sa naplno prejavil aj populačný nárast: tento rok bolo odovzdaných dohromady všetkých prihlášok 431, čo je až o 52 viac ako minulý rok.

Filmové premietanie pod hviezdami v račianskom amfiteátri si za posledné roky získalo priazeň nielen Račanov, ale aj návštevníkov z celej Bratislavy. Preto mestská časť Rača pripravila filmové lahôdky pod holým nebom aj na blížiace sa prázdninové mesiace. Na svoje si prídu všetci – deti, dospelí, priaznivci komédií či drám.

Počas nadchádzajúceho víkendu sa uskutoční 20. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel - Rendez 2018 v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ. Dopravný podnik Bratislava už tradične vypraví do ulíc hlavného mesta historické vozidlá.

Minulotýždňové prívalové dažde paralyzovali viaceré miesta a cesty v Bratislave a azda najviac vody bolo na hlavnej komunikácii vedúcej z Rače k železničnej stanici Bratislava - Vinohrady. Trvalo len pár dní, kým sa našiel zatiaľ neznámy recesista, ktorý na jeden zo stĺpov pripevnil pomôcku, akú by ste pri bežnej cestnej doprave určite nečakali...

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.