Rača

Investor LBG aréna, ktorý chce v bratislavskej Rači vybudovať nový športový areál, podal ku koncu marca celkovo päť žiadostí o stavebné povolenia. Z toho boli začaté dve stavebné konania. Spoluautorom tohto projektu a investorom je aj bývalý slovenský hokejový reprezentant Ľubomír Višňovský.

Kanalizácia Na pasekách v bratislavskej Rači má po dlhých rokoch svojho správcu. V marci totiž mestská časť dostala rozhodnutie okresného úradu, ktorým kanalizáciu vyhlásil za verejnú s tým, že následne kanalizácia prechádza pod správu Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe.

Výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v Bratislave sa dotkne viacerých cyklotrás, najväčšou zmenou však zrejme prejde cyklotrasa Jurava medzi mestskými časťami Rača, Vajnory a mestom Svätý Jur. Tú počas výstavby odklonia na náhradnú trasu. Informuje o tom račianska samospráva na svojom webe.

Okresný úrad (OÚ) Bratislava v odvolacom konaní potvrdil v poradí druhé rozhodnutie stavebného úradu v bratislavskej Rači o odstránení piatich rozostavaných domov v račianskych vinohradoch v lokalite Fixle. Rozhodnutie bolo vydané už pred rokom, no pre odvolanie stavebníka bolo až doteraz posudzované nadriadeným orgánom.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.