Lamač

V ďalšej vlne tohtoročnej masívnej opravy bratislavských ciest sa v nedeľu od 08.00 h začne vymieňať asfalt na Bratislavskej ulici v Záhorskej Bystrici. Podľa informácií Dopravného podniku Bratislava bude premávka v opravovanom úseku, medzi križovatkami s ulicou Československých tankistov a Tatranská, jednosmerná v smere do mesta. Práce by mali trvať do 15. júna.

Bratislavský Lamač bude pre motoristov v nasledujúcich týždňoch prejazdný s výraznými komplikáciami. V sobotu sa začína rekonštrukcia Hodonínskej ulice, hlavného tranzitného ťahu cez Lamač. "Práce majú trvať približne mesiac," uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

V bratislavskom kine Cinemax Bory vo štvrtok slávnostne otvoria Minifestival európskeho filmu 7x7. V poradí 12. ročník putovnej prehliadky v siedmich slovenských mestách premietne postupne sedem európskych filmov podporených z programu EU MEDIA. Uvedie snímky z Nemecka, Francúzska, Poľska, Veľkej Británie Fínska, Švédska, Rakúska, Dánska a Nórska.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!

Bezplatne do ZOO, na Devín, do múzeí, na plaváreň či dúbravský zimný štadión alebo vyhliadkovou loďou po Dunaji? Už počas tohto víkendu, teda od 21. do 22. apríla sa chystá do ulíc Bratislavy až 150-tisíc ľudí, aby sa zúčastnili niektorého z podujatí v rámci 15. ročníka Bratislavských mestských dní.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.