Lamač

Počas nedávnych „dušičiek“, teda Sviatku všetkých svätých si azda každý z návštevníkov bratislavského Krematória na Lamačskej ceste všimol, že v areáli prebiehajú stavebné práce. Už dlhodobo boli v katastrofálnom stave najmä schody vedúce k obradnej sieni a práve tieto začali pracovníci mestskej príspevkovej organizácie MARIANUM rekonštruovať.

Poriadny rozruch vyvolali dnes večer dva pštrosy Emu, ktoré voľné behajú po uliciach v mestskej časti Lamač. Obrovské vtáky pravdepodobne niekomu utiekli. V pohotovosti sú už hasiči, pracovníci Slobody zvierat i množstvo občianskych aktivistov, ale vyplašené zvieratá sa zatiaľ nepodarilo dolapiť!

Včerajšie voľby do VÚC boli dôležité aj preto, že občania Bratislavského kraja si volili svojich zástupcov na päťročné obdobie, teda až do roku 2022. Počet poslancov tzv. župného parlamentu sa zvýšil na 50 poslancov. Prinášame ich kompletný zoznam ako aj menoslov niekoľkých známych osobností, ktoré si dostatočnú dôveru ľudí nezískali.

Keďže sme si v uplynulých dňoch plnými dúškami ešte užívali babie leto, tak sme si možno ani nevšimli, že niektoré zimné štadióny na území nášho hlavného mesta už otvorili sezónu verejného korčuľovania. Takže nastal čas vytiahnuť korčule a hor sa s nimi na ľad!

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.