Aktuality

Hlavné mesto opravilo povrch parkovacej plochy pred cintorínom Vrakuňa na mieste budúceho záchytného parkoviska. Parkovacia plocha už bola totiž v zlom stave a potrebovala opravu najmä pre bezpečnosť návštevníkov cintorína.

Na facebookových stránkach venovaných starej Bratislave sa pred niekoľkými dňami objavila vzácna stará snímka urobená okolo roku 1930 zo Šafárikovho námestia smerom na priestranstvo, ktorému dnes dominuje hlavná budova Univerzity Komenského. Vidno na nej aj susednú budovu - bývalý hotel Krym, kde sa dnes nachádza moderná reštaurácia THeMA.

  • Doprava
  • 25.09.2018 18:01

Pri ZOO v smere na Petržalku horelo auto

0 0

AKTUALIZOVANÉ V Mlynskej doline v Bratislave pri ZOO v smere do Petržalky horelo v utorok podvečer auto. Na mieste zasahovali záchranné zložky. Úsek bol neprejazdný, tvorili sa kolóny.

Bratislavská Petržalka prenajme na päť rokov za symbolické jedno euro ročne časť svojich pozemkov (na fotografii) pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB). Tá pred Nemocnicou sv. Cyrila a Metoda v tejto mestskej časti plánuje vybudovať 199 nových parkovacích miest za 1,6 milióna eur bez DPH. Rozhodli o tom v utorok petržalskí poslanci na rokovaní miestneho zastupiteľstva.

Po minulotýždňovom bratislavskom derby, v ktorom zvíťazil Slovan nad svojím mestským rivalom NMŠK 3:0 pokračovala cez víkend I. futbalová liga žien 5. kolom. Obe naše družstvá vycestovali na ihriská súperiek. V sobotu uspeli hráčky NMŠK v Ružomberku odkiaľ si priviezli víťazstvo 3:1 a ešte výraznejšie sa presadili slovanistky v Žiline, kde vyhrali 3:0.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.