Aktuality

(pr) Vzdelávanie je pre človeka a spoločnosť veľmi dôležité. Pomáha vytvárať kultúru, zachovávať rovnováhu a systém, udržiavať poriadok a celé fungovanie všetkých dôležitých zložiek takejto organizácie. Kvalita nadobudnutých vedomostí ale v mnohých prípadoch závisí od spôsobu výučby a jej efektívnosti. Internet dnes zohráva dôležitú úlohu v každom jednom odvetví a ani v prípade vzdelávania tomu nebude inak.

  • Doprava
  • 15.12.2018 21:53

Stavajme „bike friendly“ budovy

0 0

Bratislava je svedkom boomu bicyklovania, no podmienky sú zatiaľ málo priaznivé. Zástupcovia Cyklokoalície riešia „bicyklový problém“ na dennej báze a zhodujú sa v názore, že treba začať od základov a už pri výstavbe nových bytov treba zohľadniť aj fakt, že ľudia chcú bicyklovať.

Celý rok si pripomíname sté výročie založenia Československej republiky a práve túto udalosť reflektuje aj Slovenské národné múzeum prostredníctvom výstavy dvoch renomovaných fotografov – jedného slovenského, ktorým je Tomáš Hulík, a druhým českým, Liborom Sváčekom. Ich spoločná výstava s názvom Česko/Slovensko je pre verejnosť už sprístupnená a pár mesiacov ešte potrvá.

Slávny španielsky operný spevák José Carreras našu krajinu navštívil veľakrát. Koncertoval v Bratislave i v Košiciach a nedávno bol pozvaný aj na charitatívny koncert Kvapka nádeje, kde moderátori čítali list ospravedlňujúci jeho neúčasť. V našom adventnom kalendári však tento svetoznámy umelec chýbať nemôže, veď už neraz nám práve on navodil už v predstihu vianočnú atmosféru. Naposledy v roku 2016...

Základná škola na Černyševského ulici v bratislavskej Petržalke nesie po novom čestné pomenovanie po ruskom šachovom veľmajstrovi. Certifikát o udelení tohto pomenovania si v decembri prevzala riaditeľka školy Magdaléna Benková priamo z rúk Antolija Karpova a štátnej tajomníčky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR Oľgy Nachtmannovej.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Keď sa pozriete na postavy v Amesovej izbe, pochopíte, že vidieť niečo na vlastné oči neznamená vždy vidieť objektívnu realitu. Tu neplatí - čo vidíš, to je. Pre tento zmyslový zážitok netreba chodiť až do Tricklandie, Amesovu izbu nájdete aj v Bratislave. A užiť aj zvečniť si ju môžete bezplatne.

Na sociálnej sieti sa dnes predpoludním objavili fotografie urobené približne pred týždňom v lese nad Dúbravkou. Vidno na nich stromy, okolo ktorých je nasnežené, ale zároveň nespočetné množstvo okrúhlych útvarov v pomerne pravidelných radoch, na ktorých biela pokrývka nie je. Nielen obyvatelia Dúbravky si celý deň lámali hlavy, čo alebo kto takéto niečo mohol na snehu vytvoriť...

Prípad 71-ročného pána Mariána Šipkovského z Vrakune, ktorý zaplatil za cestu taxíkom z Kramárov do Vrakune takmer 100 eur zaujal obrovské množstvo ľudí. Niektorí sa dokonca rozhodli, že dedkovi prispejú aj finančne, aby v ňom nezostal pocit, že starých ľudí možno takto beztrestne zneužívať na vlastné obohatenie. Na sociálnych sieťach sa už objavila aj fotografia auta ako aj tváre nepoctivého taxikára Aladára Čóku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.