Aktuality

  • Nové Mesto
  • 19.04.2019 19:30

Ako ukradli magistrátu pozemok na Kramároch

0 0

Na začiatku bola sťažnosť našej čitateľky Kataríny, ktorú cestou do práce na bratislavských Kramároch deň čo deň rozčuľuje nelegálna skládka odpadu. Nachádza sa na frekventovanej Stromovej ulici pri zastávke MHD Magurská, kadiaľ denne prechádzajú desiatky pacientov, zamestnancov nemocníc, rodičov s deťmi... Keď sme začali podnet preverovať, vysvitlo, že kauza je oveľa väčšia.

Na Veľkú noc si ľudia zdobia rôznymi symbolmi jari či nadchádzajúcich sviatkov svoje príbytky, ale niektorí si dajú námahu a pokúsia sa do veľkonočného šatu odieť aj svoje bezprostredné okolie. Pred viacerými rodinnými domami, ale aj bytovkami sa pred pár dňami objavili zajačikovia, kuriatka, kraslice a iné predmety, ktoré patria k veľkonočným symbolom.

Bratislava má novú tradíciu - Veľkonočné trhy, ktoré sa premiérovo konajú od dnes až do nedele na Primaciálnom námestí. Boli sme sa tam dnes predpoludním pozrieť a boli zvedaví aj na to či sa na nich bude dodržiavať na Veľký piatok pôst alebo práve naopak - nájdeme tu aj stánky s občerstvením, ktoré uspokoja hladné krky...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.