Aktuality

(pr) Nie tak dávne a celkom nové štúdie psychológov ukazujú, že štýl jazdy závisí vo veľkej miere od typu ľudského temperamentu. Nakoniec ako všetky činnosti, ktoré vo svojom voľnom alebo pracovnom živote robíme. Kontrola a sebadisciplína je niekedy naozaj ťažká, no na cestách moc šancí na polemizovanie nemáme, pretože tu nejde len o vašu, ale aj bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Predseda mimoparlamentnej Strany maďarskej komunity (SMK) József Menyhárt sa v utorok vzdal kandidatúry na post prezidenta, uviedol to počas tlačovej konferencie v Bratislave. Ako povedal, vzdáva sa v prospech Roberta Mistríka.

Symfonické koncerty Slovenskej filharmónie (SF) pokračujú vo štvrtok a piatok 21. a 22. februára. Sólistom večerov bude ukrajinský klavírny virtuóz Vadym Kholodenko, v ktorého interpretácii zaznie Koncert pre klavír a orchester č. 3, Sz. 119 Bélu Bartóka.

Karlova Ves bude v roku 2019 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom vo výške 14.559.571 eur v príjmovej i výdavkovej časti. Najväčšími investíciami v tomto roku majú byť dokončenie rekonštrukcie plaveckého bazénu v školskom areáli na Majerníkovej ulici, výmena povrchu futbalového ihriska na Molecovej ulici i výstavba nových chodníkov a parkovacích miest.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.