Jarovce

Pri budovaní bratislavského obchvatu v okolí Jarovského ramena sa používa aj stavebný odpad, ktorý sa následne zakrýva zeminou z neznámeho zdroja. Upozorňuje na to občiansky aktivista Miroslav Dragun, podľa ktorého tak existuje hrozba kontaminácie podzemných vôd a blízkeho vodárenského zdroja Rusovce – Ostrovné lúčky – Mokraď.

Univerzita Komenského od štvrtka do piatka (13.4.) organizuje stretnutie združenia univerzít z 27 krajín Európy. Združenie Utrecht Network (UN) spája 32 členských univerzít, ktoré reprezentujú vedúci pracovníci, respektíve riaditelia zahraničných oddelení.

  • Samospráva
  • 06.02.2018 16:24

Dočkajú sa Jarovce cyklotrasy?

0 0

Poslanci bratislavskej mestskej časti Jarovce plánovali v tomto volebnom období (2014-2018) vybudovať dva cyklochodníky. Jeden z nich mal spojiť Jarovce s Rusovcami.

V bratislavskej mestskej časti Jarovce pripravujú rekonštrukciu hasičskej zbrojnice. Obec ešte v minulom roku podala na ministerstvo vnútra projektový zámer na jej financovanie. Pre TASR to potvrdil starosta Pavel Škodler.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.