Jarovce

Práve na dnešný sviatok Sedembolestnej Panny Márie, teda v piatok 15. septembra 2017 o 17,00 hod. sa v Dome kultúry v Jarovciach uskutoční spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 70. výročia pripojenia obcí Jarovce, Rusovce a Čunovo k Československej republike.

  • Život v meste
  • 26.07.2017 19:45

V Jarovciach zastavila polícia auto plné migrantov

0 0

V bratislavských Jarovciach zadržala dnes predpoludním polícia vodiča, ktorý chcel do Rakúska transportovať migrantov. V aute s rakúskym evidenčným číslom prevážal 38-ročný Slovák 11 osôb z Iraku, Sýrie a Pakistanu, vrátane dvoch maloletých a jedného dieťaťa.

Tradície Veľkonočnej nedele sa u Chorvátov v bratislavskej mestskej časti Jarovce spájajú s farbením vajíčok na červeno. Chorvátski chlapci si po ne chodili kedysi do chorvátskych rodín v nedeľu. Pre TASR to povedala Mária Némethová z generácie Jarovčanov, ktorá si ešte pamätá tieto staré časy.

Do Základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) v bratislavskej mestskej časti Jarovce prišlo v piatok (7.4.) a dnes dopoludnia na zápis do prvého ročníka ZŠ 54 detí. Prednostne z nich prijali 36 s trvalým pobytom v obci. Potvrdila to riaditeľka ZŠ Eva Ondrášeková.

V katastrálnom území mestskej časti Bratislava-Jarovce sa začali prípravné práce stavby diaľnice D4 na úseku Jarovce - Ivanka sever. Dokumentuje to aj oplotenie vyznačenej plochy na poliach v blízkosti Jaroviec. Potvrdila to dnes hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Na Miestnom úrade v Jarovciach môžu oddnes právnické a fyzické osoby pripomienkovať návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa upravujú podmienky a poplatky za prenájom priestorov, zariadenia a inventáru v Dome kultúry v prospech verejnoprospešných, humanitárnych a charitatívnych voľnočasových aktivít.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.