Jarovce

Tradície Veľkonočnej nedele sa u Chorvátov v bratislavskej mestskej časti Jarovce spájajú s farbením vajíčok na červeno. Chorvátski chlapci si po ne chodili kedysi do chorvátskych rodín v nedeľu. Pre TASR to povedala Mária Némethová z generácie Jarovčanov, ktorá si ešte pamätá tieto staré časy.

Do Základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) v bratislavskej mestskej časti Jarovce prišlo v piatok (7.4.) a dnes dopoludnia na zápis do prvého ročníka ZŠ 54 detí. Prednostne z nich prijali 36 s trvalým pobytom v obci. Potvrdila to riaditeľka ZŠ Eva Ondrášeková.

V katastrálnom území mestskej časti Bratislava-Jarovce sa začali prípravné práce stavby diaľnice D4 na úseku Jarovce - Ivanka sever. Dokumentuje to aj oplotenie vyznačenej plochy na poliach v blízkosti Jaroviec. Potvrdila to dnes hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

Na Miestnom úrade v Jarovciach môžu oddnes právnické a fyzické osoby pripomienkovať návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa upravujú podmienky a poplatky za prenájom priestorov, zariadenia a inventáru v Dome kultúry v prospech verejnoprospešných, humanitárnych a charitatívnych voľnočasových aktivít.

V mestskej časti Jarovce sa tento týždeň konal tradičný Detský fašiangový karneval. Priestory kultúrneho domu boli už tradične bohato vyzdobené a v interiéri sa nachádzalo nespočetné množstvo rôznofarebných balónov od výmyslu sveta. Najväčšiu pozornosť pútali deti vo svojich maskách, ale zahanbiť sa nedali ani dospelí, ktorí sa zúčastnili fašiangového sprievodu dedinou.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.