Jarovce

Včerajšie voľby do VÚC boli dôležité aj preto, že občania Bratislavského kraja si volili svojich zástupcov na päťročné obdobie, teda až do roku 2022. Počet poslancov tzv. župného parlamentu sa zvýšil na 50 poslancov. Prinášame ich kompletný zoznam ako aj menoslov niekoľkých známych osobností, ktoré si dostatočnú dôveru ľudí nezískali.

Práve na dnešný sviatok Sedembolestnej Panny Márie, teda v piatok 15. septembra 2017 o 17,00 hod. sa v Dome kultúry v Jarovciach uskutoční spomienkové zhromaždenie pri príležitosti 70. výročia pripojenia obcí Jarovce, Rusovce a Čunovo k Československej republike.

  • Život v meste
  • 26.07.2017 19:45

V Jarovciach zastavila polícia auto plné migrantov

0 0

V bratislavských Jarovciach zadržala dnes predpoludním polícia vodiča, ktorý chcel do Rakúska transportovať migrantov. V aute s rakúskym evidenčným číslom prevážal 38-ročný Slovák 11 osôb z Iraku, Sýrie a Pakistanu, vrátane dvoch maloletých a jedného dieťaťa.

Tradície Veľkonočnej nedele sa u Chorvátov v bratislavskej mestskej časti Jarovce spájajú s farbením vajíčok na červeno. Chorvátski chlapci si po ne chodili kedysi do chorvátskych rodín v nedeľu. Pre TASR to povedala Mária Némethová z generácie Jarovčanov, ktorá si ešte pamätá tieto staré časy.

Do Základnej školy (ZŠ) s materskou školou (MŠ) v bratislavskej mestskej časti Jarovce prišlo v piatok (7.4.) a dnes dopoludnia na zápis do prvého ročníka ZŠ 54 detí. Prednostne z nich prijali 36 s trvalým pobytom v obci. Potvrdila to riaditeľka ZŠ Eva Ondrášeková.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.