Jarovce

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.03.2019 12:15

Jarná únava nie je výmysel

0 0

Prichádza so striedaním ročných období. Odborníci tvrdia, že ju môže spôsobiť nedostatok vitamínov či slnečných lúčov po zime. Pomôže pohyb, pobyt na čerstvom vzduchu či zdravá strava.

  • Záhorská Bystrica
  • 22.02.2019 08:26

OLO od marca obnovuje odvoz bioodpadu, takéto sú pravidlá

0 0

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začne s odvozom biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu zo záhrad od piatka 1. 3. 2019. Odvoz bio odpadu potrvá do 30. 11. 2019.

Počas Vianoc zažila Bratislava aj jednu dramatickú udalosť. Na Prvý sviatok vianočný odtrhol silný prúd Dunaja neďaleko nákupného centra Eurovea pontón so známou reštauráciou Knajpa. Potápajúcu sa reštauráciu odtiahla voda až k Jarovskému ramenu, kde sa nachádza dodnes. Jej majiteľ nám prezradil, čo bude ďalej.

Najväčší rozruch počas vianočných sviatkov spôsobila mimoriadna udalosť na Dunaji, kde sa odtrhol pontón, na ktorom sa nachádzala reštaurácia Knajpa. Prúd ho odniesol až k Jaroveckému ramenu, ale po zrážke s rumunským plavidlom bol objekt samotnej reštaurácie značne poškodený, aj keď sa ho napokon hasičom podarilo ukotviť a zatiaľ sa nepotopil...

V lokalite Janíkov dvor sa začalo s búraním tunela, cez ktorý malo viesť cez Petržalku a popod Dunaj metro. Tieto ambiciózne plány neskôr nahradili projektom rýchlodráhy, ale ani tá nebola počas minulého režimu dokončená. V súčasnosti už je jasné, že jediné, čo sa v najbližších rokoch asi bude dať v Bratislave zrealizovať je električková trať...

Prepravnú kontrolu už absolvoval asi každý, kto využíva bratislavskú MHD. Takmer vždy sa pri nej nájde niekto, komu hrozí pokuta. Niektorí jazdia načierno zámerne, ale občas sa stane, že si cestujúci lístok označiť nestihne. Zdá sa, že revízori sú aj v takýchto prípadoch nekompromisní, hoci z toho, čo urobil pán Peter z Bratislavy, aj im padla v autobuse sánka...

Po odstúpení Roberta Mistríka má reálne šance dostať sa do prezidentského paláca. Mnohí ju porovnávajú s Ivetou Radičovou, no sama tvrdí, že každá je úplne iná. Dôvod, prečo sa rozhodla uchádzať o post hlavy štátu, je nespravodlivosť a neférovosť voči najslabším. Sama nechce v pozícii prezidentky len kritizovať, ale chce prinášať riešenia a iniciovať a s odborníkmi pripravovať nové zákony. Podporuje ju rodina? S akými reakciami ľudí sa stretla počas kampane? Zhovárali sme sa s kandidátkou na prezidenta aktivistkou a advokátkou Zuzanou Čaputovou.

Po uzavretí ulice Mlynské nivy v bratislavskom Ružinove sa do ťažkej situácie dostali majitelia áut, ktorí parkovali na Páričkovej. Na Páričkovu totiž odklonili MHD, vďaka čomu sem majú osobné autá vstup zakázaný, o parkovaní ani nehovoriac. O to prekvapenejší zostal dnes starosta Ružinova Martin Chren, keď sa bol pozrieť na náhradné parkovisko, ktoré pre obyvateľov zriadili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.