Bedeker gurmána

Známy youtuber PPPíter sa špecializuje na tvorbu videí, pri ktorých navštevuje rôzne prevádzky určené pre domácich hostí či zahraničných návštevníkov ako sú napríklad hotely, bary či stravovacie zariadenia a všetko zaznamenáva na kameru. Zatiaľ najväčší divácky úspech dosiahol reportážou z obedu v najhoršie hodnotenej bratislavskej reštaurácii. Ktorá to je, aké jedlo si dal, či mu chutilo a čo v nej prekážalo si môžete pozrieť vo videu...

Kúsok od bývalého obchodného domu Prior a na rovnakej ulici, kde je aj hlavný vchod do hotela Kyjev, sa nachádza medzi domami prízemný pub vyzerajúci trochu ako búda, ktorý má možno aj pre použitý stavebný materiál názov U dreváka. Tento týždeň sme doň zo zvedavosti vošli a v konečnom dôsledku sme zažili celkom príjemné prekvapenie...

Bedeker gurmána bola vždy obľúbená rubrika Bratislavských novín. Hoci sme od nej na chvíľu upustili, teraz vám jednu recenziu na podnik ponúkame. Ide o zážitok jedného z nás. A to v obľúbenej reštaurácii Dunajský pivovar, teda na lodi, ktorá kotví na petržalskom brehu Dunaja.

Na prízemí polyfunkčného komplexu Panorama City na Landererovej ulici sme objavili azda najväčšiu ázijskú reštauráciu v Bratislave. Zámerne neuvádzame, že čínsku, aj keď väčšina jedál pochádza práve z čínskej kuchyne. Svoje miesto v jedálnom lístku majú totiž aj jedlá japonské, kórejské, thajské. Poďme teda do DYNASTY ASIAN RESTAURANT.

Päťčlenný tím Bratislavských novín testoval ponuku jedál na vianočných trhoch. Kým minulý rok sme ochutnávali netradičné špeciality, tentoraz sme si vyberali stánky, ktoré mali v názvoch „tradičný“, „domáci“ či „ako od babičky“. Oplatí sa veriť upútavkám?

Na začiatku Lazaretskej ulice zo strany Špitálskej bola kedysi legendárna Poľovnícka reštaurácia. Po zmene režimu sa premenovala na Detva, neskôr tu bola reštaurácia U dvoch levov. Boli to vždy prevádzky nižšej ceny aj kvality. Už vyše roka je tu Bratislavská KOZLOVNA, prvý gastronomický koncept veľkopopovického pivovaru v meste.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.