Samospráva

Je až nepochopiteľné, ako mohlo mesto celé roky nechať chátrať také lukratívne územie, ako je Tyršovo nábrežie. Vrcholom plytvania týmto výnimočným priestorom s úžasným výhľadom bola nedávna „pneumatiková“ inštalácia. Súčasné vedenie mesta sľubuje zmenu.

Hlavné mesto stále nedokáže poskytnúť ubytovanie tisíckam ľudí. Ide nielen o ľudí z ohrozených skupín, ktorí nachádzajú útočisko v mestských ubytovniach, ale aj o tých, ktorí čakajú na vybavenie žiadostí o nájomné bývanie. Vyplýva to z analýzy nedostupnosti bývania v Bratislave a identifikácie najvypuklejších problémov v tejto oblasti.

Bratislavská Karlova Ves plánuje zlepšiť sociálne služby poskytované svojim obyvateľom. Tie by mali byť zakotvené v komunitnom pláne sociálnych služieb. Pokladom na vytvorenie jeho manuálu má byť analýza reálnych potrieb a možností prijímateľov i poskytovateľov týchto služieb.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.