Samospráva

Mestská časť Bratislava - Ružinov pokračuje vo vylepšovaní priestorov v okolí Štrkoveckého jazera. A to demontážou starých odpadkových košov, ktoré postupne nahradí jedenásť nových parkových košov s väčším objemom. Mestská časť má na túto výmenu z rozpočtu schválenú sumu 8-tisíc eur.

V Bratislavskej regionálnej dotačnej schéme (BRDS) je pre rok 2018 alokovaných pre kultúru, turizmus, rozvoj vidieka a šport i mládež viac ako dva milióny eur. Mestá, obce, mestské časti, firmy či neziskový sektor môžu teraz do 18. decembra posielať Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) žiadosti o poskytnutie dotácií. Nasledovať bude hodnotiaci proces žiadostí a v marci 2018 bude jednotlivé dotácie schvaľovať zastupiteľstvo BSK.

Hlavnému mestu hrozí, že bude pre svetový šampionát v ľadovom hokeji v roku 2019 musieť do Zimného štadióna Ondreja Nepelu investovať milióny eur. Či túto investíciu bude musieť uhradiť mesto samo, alebo ju zaplatí štát prípadne samospráve s financovaním aspoň čiastočne pomôže, je nateraz otázne.

  • Život v meste
  • 13.11.2017 19:14

Petržalka dokončuje opravu terasy na Fedinovej

0 0

Priechodnejšia a bezpečnejšia by už čoskoro mala byť ďalšia pochôdzna terasa v bratislavskej Petržalke. Ide o terasu na Fedinovej ulici, kde by sa rekonštrukčné práce mali skončiť do konca mesiaca v závislosti od poveternostných podmienok.

Bratislavskí mestskí poslanci vyzbierali podpisy pod zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva. Potvrdil to poslanec Ján Budaj s tým, že túto žiadosť odovzdali mestu už vo štvrtok (9.11.) a podpísalo sa pod ňou viac ako požadovaných 15 poslancov.

Poriadna zmes národov. Tak vyzerala Bratislava počas celých stáročí. Dnes je na Slovensku určite najkozmopolitnejším mestom, ktoré si zakladá na tolerancii. Sami však vidíme, že tá povestná bratislavská znášanlivosť už nie je samozrejmosťou a objavuje sa dokonca aj určitá nevraživosť voči mestu od ľudí, ktorí v ňom roky žijú. Prečo je to tak a ako sa vyvíjalo etnické zloženie nášho mesta, nám prezradila etnologička a historička Katarína Nádaská.

Fotograf Juraj Bartoš má vo svojom portfóliu ak nie tisíce, tak určite stovky fotografií, ktoré vznikli na území nášho hlavného mesta. Práve bratislavská ulica je jeho najobľúbenejším ateliérom a my vám predstavíme cyklus fotiek, ktorý vznikol v roku 1986 na Obchodnej...

Vtipný a hlavne pohodový. Taký je herec Ady Hajdu. Na nič sa nehrá. Taký, akého ho vidíte v televízií, vysmiateho od ucha k uchu, bol aj na našom rozhovore. Dozvedeli sme sa, aký má vzťah k nášmu hlavnému mestu. Kam najradšej chodí, keď chce byť sám a aj to, prečo si teraz viac užíva rodinu.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.