Samospráva

Mesto Bratislava zverejnilo a vyhlásilo výberové konania na členov predstavenstiev niektorých mestských podnikov. Hľadá odborníkov na financie a technické otázky pre spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a. s., Dopravný podnik Bratislava, a. s. a Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. ako aj riaditeľa Metropolitného inštitútu Bratislava.

Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová je pobúrená stredajšou (10. 7.) bitkou futbalových chuligánov na Ventúrskej ulici. "Vyjadrujem pohoršenie až pobúrenie z neakceptovateľného správania fanúšikov v centre Starého Mesta," uviedla v reakcii Aufrichtová s tým, že bezpečnosť obyvateľov musí byť prvoradá.

Príležitosť nominovať výnimočné osobnosti z Bratislavského kraja, ktoré prispeli k jeho spoločenskému a ekonomickému rozvoju a dobrej reprezentácii doma či v zahraničí, je tu aj tento rok. Ocenenia Samuela Zocha organizuje Bratislavský samosprávny kraj každoročne a to od roku 2003. Za ten čas ocenil už cez stovku laureátov.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.