Samospráva

Obyvateľov obcí v povodí Moravy na Záhorí, ale i mestských častí Bratislavy trápia komáre. Verejnosť, ale i starostovia žiadajú o zásah, súčasnú situáciu opisujú ako kalamitný stav. O situácii v utorok rokovali s predstaviteľmi Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Zástupcovia hlavného mesta dnes informovali o ďalších detailoch rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej radiály, ktorá od 22. júna úplne odstaví električkovú dopravu od Riviéry (Molecova) v Karlovej Vsi až po konečnú v Dúbravke. Dopad to však bude mať na celé mesto. Veľmi postihnutá bude Karlova Ves, ktorá sa ani po rokoch sľubov posilnenia linky 133 na Dlhé diely nedočkala.

Petržalka hospodárila v minulom roku s prebytkom viac ako 1,785 milióna eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti za rok 2018, ktorý petržalskí poslanci schválili na pondelňajšom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Výsledky vlaňajšieho hospodárenia vníma samospráva pozitívne.

Pred výberovú komisiu sa na budúci pondelok postavia traja uchádzači o post riaditeľa Mestských lesov v Bratislave. Dovtedy si môže verejnosť preštudovať ich životopisy a vyjadriť sa k nim (napríklad upozorniť na nepravdivé skutočnosti či riziká kandidátov). Zverejňovanie životopisov je súčasťou nových pravidiel pre transparentné výberové konania na pozície šéfov mestských podnikov.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.