Samospráva

Blížiace sa majstrová sveta v ľadovom hokeji, bezpečnosť, školstvo a šport bude najbližšie štyri roky na magistráte riešiť viceprimátor Juraj Káčer. Cíti sa v Bratislave bezpečne? Je hlavné mesto pripravené na hokejové majstrovstvá?

Bratislava zriadi pre rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré nastanú v meste od piatka 15. februára, horúcu linku. Verejnosť prostredníctvom nej môže hlásiť problémy v doprave, ale pýtať sa aj otázky v súvislosti s dopravnými riešeniami.

Bratislavský Ružinov čaká rok stabilizácie a rozbehnutia nových projektov. Takto vníma rok 2019 ružinovský starosta Martin Chren. "Bude dôležité predovšetkým nanovo nastaviť niektoré procesy a zefektívniť a zmodernizovať fungovanie mestskej časti," uviedol pre TASR. Doterajším problémom bola podľa neho jej nečinnosť v mnohých oblastiach.

Mesto Bratislava vymenilo svojich zástupov v predstavenstvách a dozorných radách v strategických podnikov s majetkovou účasťou hlavného mesta. Ide o Bratislavskú vodárenskú spoločnosť (BVS), Dopravný podnik Bratislava (DPB), Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) či Metro Bratislava. Vo štvrtok to odsúhlasili bratislavskí mestskí poslanci.

Spustenie výberových konaní, výber kandidátov do užšieho kola, kontrola a verejné vypočutie. Tak bude prebiehať výber nových šéfov bratislavských mestských podnikov. Rozhodovať bude výberová komisia, následne primátor a konečné slovo bude mať mestské zastupiteľstvo.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.