Samospráva

Vysadenie 10.000 nových drevín, vytvorenie troch nových mestských alejí, zabezpečenie kvalitnej starostlivosti o zeleň, príprava koncepcie bratislavských brehov či spracovanie opatrení na zníženie znečistenia ovzdušia. Aj to sú ciele, ktoré si stanovil primátor Bratislavy Matúš Vallo a mestskí poslanci v programovom vyhlásení na roky 2019 až 2022.

  • Samospráva
  • 06.07.2019 17:18

Zverejnia odmeny komunálnych politikov

0 0

Mestská časť Bratislava - Petržalka bude na svojom webe zverejňovať odmeny poslancov z verejných funkcií, a to minimálne do konca roka. Odsúhlasili si to miestni poslanci na ostatnom zastupiteľstve.

Na fotografiách, ktoré dostávame do redakcie, vyzerá Námestie republiky v bratislavskej Petržalke biedne. Porozhadzované kartóny, igelitky, zvyšky oblečenia aj výkalov. Mnohí v tom majú jasno, môžu za to ľudia bez domova, ktorí sa tam zdržujú. Lenže nadávať na „bezdomovcov“ nič nerieši.

Miestny úrad Petržalka rozposielal pred pár dňami správcom petržalských bytových domov dve žiadosti. Prvá sa týka informácie o počte domácností a osôb v nich, v druhej prosia správcov o odovzdanie čipových kľúčov od vchodov. Svoj názor vyjadrite v ankete, ktorú nájdete v článku.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.