Samospráva

Komunálne voľby v bratislavskej Dúbravke ovládla takmer úplne pravicová koalícia. Jej nominanti obsadili 23 z 25 miest v dúbravskom miestnom zastupiteľstve, rovnako tak kandidát tejto koalície (SaS, OĽaNO, Sme rodina - Boris Kollár, OKS, KDH, Nova, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska) obhájil svoj post vo voľbách starostu.

Bratislavská mestská časť Podunajské Biskupice bude mať nového starostu, novinára - publicistu Zoltána Péka (Most-Híd, SaS, Sme rodina, OKS, Nova). Rozhodli o tom obyvatelia mestskej časti v sobotných (10. 11.) komunálnych voľbách.

Bratislavskú mestskú časť Vajnory povedie nový starosta. Doterajšieho dlhoročného šéfa vajnorskej samosprávy Jána Mrvu, ktorý sa neúspešne uchádzal o post primátora Bratislavy, nahradí vo funkcii starostu ekonóm Michal Vlček (nezávislý). Vyplýva to z oficiálnych výsledkov sobotných (10. 11.) komunálnych volieb zverejnených na webovej stránke mestskej časti.

Pred komunálnymi voľbami v Bratislave bolo do zoznamov voličov zapísaných 402 062 ľudí, ale svoje ústavné právo na právoplatné hlasovanie využilo 163 362 voličov, čo znamená 40,67-percentnú účasť. Pozreli sme sa na to ako to vyzeralo v jednotlivých mestských častiach a zdá sa, že čím menej ľudí niekde býva, tým bola účasť vyššia. Prvé totiž skončilo Čunovo a posledná Petržalka.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.