Nové Mesto

Od nedele (19.8.) dôjde k zmenám v organizácii a prevádzke liniek bratislavskej MHD 37 a 153. Dôvodom je, že od nedele sa v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) zavedú nové, optimalizované cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojom webe.

Už tento štvrtok večer sa v rakúskom hlavnom meste uskutoční odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy vo futbale medzi Rapidom Viedeň a ŠK Slovan Bratislava. V prvom zápase vyhrali belasí na Pasienkoch 2:1 pred takmer 10-tisícovou návštevou a vo veľkom počte sa chystali aj do Viedne, kam ich mal dopraviť mimoriadny vlak. Rakúska polícia ho však nepovolila!

(pr) Tropické horúčavy, ktoré rozpálili hlavné mesto, sa snaží zvládnuť bratislavské Nové Mesto aj vďaka efektívnejšiemu hospodáreniu s vodou. Mestská časť pravidelne polieva vlastnými silami a prostriedkami cesty a zeleň, v nových parkoch, ktoré vybudovala, sa zasa osvedčil vodozádržný systém zavlažovania dažďovou vodou.

Aj keď park JAMA na rohu ulice Odbojárov a Kalinčiakovej je počas leta oficiálne otvorený od 6,00 hod. ráno do 22,00 hod. večer, tak najviac ľudí doň chodí ráno behať a cvičiť, poobede či podvečer relaxovať. A v piatok tu bolo najrušnejšie netradične až po zotmení, nakoľko sa tu konala akcia Bratislava Inline 2018, ktorej sa zúčastnili milovníci kolieskových korčúl, kolobežiek, bicyklov, ale aj skateboardov.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave pripravilo v súvislosti s dnešným športovým podujatím - zápasom Európskej ligy vo futbale medzi ŠK Slovanom Bratislava a Rapidom Viedeň mimoriadne opatrenia bezpečnostného charakteru v treťom bratislavskom okrese. Ak môžete, tak sa radšej okoliu štadióna na Pasienkoch v čase pred zápasom či krátko po ňom, radšej vyhnite!

Desiatky policajtov zasahovali v stredu (7.8.) v skorých ranných hodinách na bratislavskom okresnom úrade. Vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky NAKA obvinil šesť ľudí a jednu právnickú osobu z korupcie. V prípade dokázania viny im hrozí desať až 20-ročné väzenie. TASR o tom informoval vo štvrtok hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Naozaj dosť nezvyčajne dopadla pred niekoľkými dňami prepravná kontrola u 61-ročného cestujúceho, ktorý riskol jazdu električkou načierno. Bežne sa takéto situácie končia udelením pokuty 50 eur priamo na mieste alebo sumou 70 eur, ak si necháte vystaviť pokutový blok, ale vďaka iniciatíve samotného revízora DPB nemusel starší pán napokon zaplatiť ani cent! Ako je to možné?

Bratislavský magistrát vyhlásil, že si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu D4/R7, no zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok včera  koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.