Nové Mesto

Nekontrolovanému parkovaniu je koniec! Magistrát mesta Bratislavy sa rozhodol, že ešte viac sprísni vjazd áut smerom na Kamzík, ktorý podľa neho patrí k najhodnotnejším prírodným územiam hlavného mesta s významnou ekologickou a rekreačnou funkciou. Obmedzením automobilovej dopravy v tejto lokalite chce prispieť k ochrane životného prostredia či bezpečnosti chodcov a cyklistov.

V Bratislave je výbehov pre domácich miláčikov stále žalostne málo, každý nový vybudovaný poteší nejedného psičkara. V Novom Meste sú zatiaľ 4 takéto výbehy pre psov, a ako informuje novomestský starosta Rudolf Kusý, v tomto roku by k nim mohol pribudnúť ďalší.

Tak takýmto zbytočným luxusom sa môže pochváliť ozaj málokto! Na Kamzíku už niekoľko mesiacov stoja úplne nové verejné záchody, ktoré sú však stále zamknuté. S pracovníkmi mestských lesov sme vošli dnu, aby sme vám mohli ukázať, čo všetko sa v nich momentálne nachádza a stálo to priam neuveriteľnú sumu 128 250 eur.

Kuchajda je obľúbeným miestom pre tých, ktorí sa chcú opaľovať pri vode, prípadne aj okúpať sa, zabehať si či inak zašportovať. Bohatá sieť bufetov však zároveň však láka aj osoby, ktoré holdujú alkoholu a často svojím správaním narúšajú pokojnú atmosféru, prípadne sa dopúšťajú výtržností alebo dokonca aj trestnej činnosti. Čo proti tomu mestská časť hodlá podniknúť?

Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) na bratislavských Kramároch vybudoval v rámci kliniky detskej chirurgie (KDCH) Centrum detskej traumatológie. Centrum má zabezpečiť lepší manažment pacienta s ťažkým úrazom bez časových strát.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.