Nové Mesto

Deň Zeme oslávi bratislavské Nové Mesto aj tento rok viacerými aktivitami a brigádami na zveľadenie zelene a životného prostredia. Tie na túto sobotu pripravuje mestská časť v spolupráci s niektorými základnými školami v jej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Niektoré lístky lanovky, ktorá premáva medzi Železnou studničkou a Kamzíkom sa mierne zvýšili, a to prvýkrát od roku 2005. Týka sa to obojsmerného cestovného lístka a jednosmerného lístka pre cyklistov na tri jazdy, ktorých cena je po novom vyššia o jedno euro.

Obyvatelia bývajúci v blízkosti stavby Národného futbalového štadióna na Tehelnom poli sú zúfalí. Denne, aj počas víkendu či sviatkov, musia znášať hluk strojov, buchot a prach, v noci im do okien svietia reflektory, a ich možnosti parkovania pri domoch sú katastrofálne. Dostali síce parkovacie karty, ale tie sú im nanič.

Určite si pamätáte na komediálny seriál Alf, ktorý sa v 90-tych rokoch vysielal aj u nás. Jeho hlavným hrdinom bol chlpatý mimozemšťan s veľkým nosom, ktorý sa jedného dňa objavil v dome rodiny Tannerovcov a stal sa povestný aj tým, že mal rád mačky. Teda myslel si, že by mu chutili. Na Alfa nás nedávno upozornila jedna z obyvateliek Petržalky, ktorá ho objavila na ulici, teda presnejšie v lesíku...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.