Nové Mesto

  • Kultúra
  • 08.03.2019 09:05

Legendárny Elán na Tehelnom poli

0 0

Nový štadión na Tehelnom poli nebude slúžiť len futbalu, ale aj kultúre. Športové legendy ho už slávnostne otvorili, teraz príde rad na legendy muzikantské. A nikto nepochybuje o tom, že tak, ako je najväčšou slovenskou futbalovou legendou Slovan, tak muzikantskou je skupina Elán. A práve ona slávnostne otvorí štadión aj ako kultúrny stánok. Udeje sa tak 29. mája o 18.30 h.

Žiaci základných škôl v Novom Meste sa budú učiť a rozvíjať svoje zručnosti v moderných odborných učebniach. Mestská časť ich vybuduje na troch svojich školách na Riazanskej, Sibírskej a Jeséniovej ulici. Nové priestory budú slúžiť pre technické práce, prírodné vedy, informatiku aj cudzie jazyky.  

V lokalite Janíkov dvor sa začalo s búraním tunela, cez ktorý malo viesť cez Petržalku a popod Dunaj metro. Tieto ambiciózne plány neskôr nahradili projektom rýchlodráhy, ale ani tá nebola počas minulého režimu dokončená. V súčasnosti už je jasné, že jediné, čo sa v najbližších rokoch asi bude dať v Bratislave zrealizovať je električková trať...

Prepravnú kontrolu už absolvoval asi každý, kto využíva bratislavskú MHD. Takmer vždy sa pri nej nájde niekto, komu hrozí pokuta. Niektorí jazdia načierno zámerne, ale občas sa stane, že si cestujúci lístok označiť nestihne. Zdá sa, že revízori sú aj v takýchto prípadoch nekompromisní, hoci z toho, čo urobil pán Peter z Bratislavy, aj im padla v autobuse sánka...

Po odstúpení Roberta Mistríka má reálne šance dostať sa do prezidentského paláca. Mnohí ju porovnávajú s Ivetou Radičovou, no sama tvrdí, že každá je úplne iná. Dôvod, prečo sa rozhodla uchádzať o post hlavy štátu, je nespravodlivosť a neférovosť voči najslabším. Sama nechce v pozícii prezidentky len kritizovať, ale chce prinášať riešenia a iniciovať a s odborníkmi pripravovať nové zákony. Podporuje ju rodina? S akými reakciami ľudí sa stretla počas kampane? Zhovárali sme sa s kandidátkou na prezidenta aktivistkou a advokátkou Zuzanou Čaputovou.

Po uzavretí ulice Mlynské nivy v bratislavskom Ružinove sa do ťažkej situácie dostali majitelia áut, ktorí parkovali na Páričkovej. Na Páričkovu totiž odklonili MHD, vďaka čomu sem majú osobné autá vstup zakázaný, o parkovaní ani nehovoriac. O to prekvapenejší zostal dnes starosta Ružinova Martin Chren, keď sa bol pozrieť na náhradné parkovisko, ktoré pre obyvateľov zriadili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.