Nové Mesto

Okolo deviatej hodiny ráno museli bratislavskí hasiči vyraziť k likvidácii požiaru, ktorý vypukol kúsok od križovatky ulíc Jarošova, Račianska a Pionierska. Horelo v areáli zberných surovín v blízkosti známej výškovej budovy patriacej Ministerstvu obrany SR prezývanej "kukuričák" a hustý čierny dym bol vidieť zo širokého okolia, pretože siahal až do 150-metrovej výšky.

Na križovatke Račianskej ulice so Sliackou v blízkosti bývalého Zváračského ústavu a budovy Figara sa nachádza miesto, kde nielenže dosť často dochádza ku kolíziám medzi električkami a osobnými automobilmi, ktoré sú ohrozené, aj keď žiadna električka nejde. Dôvodom je problematický pás ponad koľaje...

Od pondelka 5. augusta prebieha rekonštrukcia rušnej Tomášikovej ulice v úseku medzi Vajnorskou a Rožňavskou a to v oboch smeroch, takže viacerí bratislavskí vodiči sa tejto komunikácii tento mesiac radšej cielene vyhýbajú. My sme sa rozhodli vyskúšať či sa nám podarí prejsť počas opráv cesty touto ulicou bez problémov alebo sa na nej zdržíme dlhšie než obvykle...

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.