Nové Mesto

  • Samospráva
  • 28.05.2019 21:55

Odhalené: Ryby na Kuchajde zabíja nový vírus

0 0

Násady určené na zarybnenie jazera Kuchajda v Bratislave vykazovali nové vírusové ochorenie, s ktorým nebola doteraz na Slovensku skúsenosť, hoci susedné štáty s ním bojujú už niekoľko rokov.

Ministerka zdravotníctva (MZ) SR Andrea Kalavská tvrdí, že nový CT prístroj v Národnom ústave srdcovo-cievnych chorôb (NÚSCH) je jeden z najšpičkovejších v Európe. Nové CT podľa nej zlepší diagnostiku a skráti čakanie pacientov.

Aj keď sa včerajší požiar opustenej ubytovne pri rekonštruovanom Dome športu napokon hasičom podarilo dostať pod kontrolu a neskôr úplne zlikvidovať, tak na sociálnych sieťach sa okamžite objavili informácie, že v tomto prípade určite nešlo o nešťastnú náhodu. Budova horela aj 5. mája, čo nám potvrdili aj na Prezídiu Hasičského a záchranného zboru hlavného mesta SR.

  • Doprava
  • 23.05.2019 12:21

MHD: Cez Kramáre nechodia trolejbusy

0 0

Cez bratislavské Kramáre v súčasnosti nepremávajú trolejbusy liniek 204, 209 a 212, prepravu cestujúcich v úseku Zimný štadión – ŽST Železná studnička zabezpečujú náhradné autobusy.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.