Nové Mesto

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý sa pred niekoľkými dňami na sociálnej sieti pochválil fotografiou zo squashového ihriska na Pionierskej ulici, ktoré jeho doterajši prenajímateľ takmer úspešne zlikvidoval a dokonca reálne hrozilo, že budova pôjde do exekúcie. Miestna samospráva sa dohodla s iným podnikateľom, ktorý sa rozhodol objekt zachrániť, udržať pre šport a dokonca uhradí aj dlhy predchádzajúceho prevádzkovateľa...

Už deviaty rok po sebe štartuje v bratislavskom Novom Meste stále populárnejšie Letné kino na Kuchajde. Letná séria premietaní filmových hitov, ktorá do miestneho amfiteátra priťahuje tisícky divákov, sa začína už túto stredu 26. júna o 21.30 hod.

V areáli Partizánskej lúky na Železnej studničke sa bude v sobotu opäť behať za zdravé prsia. Snahou charitatívneho behu je upozorniť na dôležitosť prevencie rakoviny prsníka, význam preventívnych mamografických vyšetrení a zdravého životného štýlu.

V areáli prírodného kúpaliska Kuchajda v bratislavskom Novom Meste sa v sobotu (22. 6.) začne tohtoročné kultúrne leto. Hlavnými lákadlami budú Jana Kirchner, skupina Vidiek a raperka Sima. Vstup na podujatie je bezplatný.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.