Nové Mesto

Na železničnej stanici Nové Mesto dnes vypukol požiar niekoľkých vozňov a oheň poškodil aj zariadenie samotnej stanice. Hoci ho hasiči napokon dostali pod kontrolu, tak do okolia sa rozšíril dym a polícia SR neodporúča obyvateľom z okolia, najmä Vajnorskej ulice, Trnavského mýta, aby v najbližších hodinách vetrali či vychádzali von.

Bratislavské Nové Mesto má opäť nájomcu spoločenského domu Vernosť na Nobelovej ulici. Ten vzišiel z verejnej súťaže. Mestská časť mu budovu prenajala za 36.000 eur na rok, doba nájmu je desať rokov, s možnosťou predĺženia na ďalších desať rokov.

Občianske združenie Za lepšiu Kolibu zverejnilo na sociálnej sieti sériu fotografií, ktoré vznikli po rekonštrukcii plynovodov na Suchej ulici na území Koliby, ktorá patrí pod mestskú časť Nové Mesto. Aj laikovi musí byť zrejmé, že robotníci, ktorí túto rekonštrukciu vykonávali, si na kvalite svojej práce príliš nedali záležať. Skôr naopak...

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.