Kultúra

Rodený Bratislavčan, spevák, skladateľ, gitarista, hudobný producent a vo voľnom čase aj výtvarník sa narodil 7. decembra 1948. Vyštudoval právo a hru na husle. V roku 1963 založil Pavol Hammel skupinu Prúdy, s ktorou vystupuje dodnes. Vydal vyše tridsať hudobných nosičov a naspieval viac než 300 piesní, z ktorých mnohé priam zľudoveli.

Bratislavské Štúdio L+S sa stane domovskou scénou novej divadelnej komédie Lord Norton a sluha James. Na scénky legendárnej dvojice Marián Zednikovič a Stano Dančiak, ktorých vtipné dialógy pred 20 rokmi doslova zľudoveli, sa pokúsia na javisku nadviazať ich hereckí kolegovia – Ľuboš Kostelný a Jozef Vajda. Mimochodom uhádnete, ktorý z nich bude sluha a kto pán?

Aj keď prípad Filipínca Henryho Acordu, ktorý 31. mája v ružinovskej nemocnici zomrel v dôsledku zranení po útoku na Obchodnej ulici, vyvolal mimoriadny záujem verejnosti, tak v Anglicku žijúca Slovenka Martina, ktorá Juraja H. osobne pozná, vôbec netušila, že jej kamaráta obvinili zo zabitia a momentálne sedí vo vyšetrovacej väzbe. Keď na videozázname uvidela, čo vykonal, tak sa rozplakala! Odporný čin, ktorý Juraj spáchal, veľmi zasiahol aj jeho bývalú spolužiačku, ktorá je známa z televíznej obrazovky i ako speváčka...

Mestské lesy odštartovali sezónu výstavbou nového dvojaltánku. Na Partizánskej lúke na Železnej studničke sa nachádzajú voľné, ale i platené uzavreté altánky. Môžu si ich prenajať rodiny s deťmi, partie mladých a stráviť tak na jednej z najrušnejších lúk Bratislavy jeden deň opekačkou či grilovačkou. Nový dvojaltánok bude pre záujemcov spoplatnený tiež.

V piatok ráno sa v bratislavskej Dúbravke stala neobyčajná dopravná nehoda. Po uliciach Repašského a Drobného sa nekontrolovateľne rútil autobus linky číslo 83 bez vodiča. Ten za ním chvíľu utekal, ale nemal šancu s tým niečo urobiť. Autobus prešiel aj najfrekventovanejšiu križovatku na Saratovskej, ale napokon vyšiel mimo cestu a narazil do stromu!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.