Kultúra

Tribute To Freedom – Pocta slobode je názov koncertu, ktorý sa v piatok večer uskutočnil na hrade Devín. Desiaty ročník tohto podujatia, podobne ako všetky predchádzajúce, si zvolil za miesto koncertovania práve toto pamätné miesto.

Už túto nedeľu sa môžete na nábreží pri nákupnom centre Eurovea zabaviť pri autentickej rómskej hudbe či tanci, ochutnať tradičné rómske špeciality, pozrieť si ukážky cirkusového umenia a ak sa vám zapáči, i prispieť na pomoc talentovaným rómskym deťom zo združenia Divé maky. Koná sa tu toiž obľúbený festival Cigánsky Bašavel.

Výstava v Bibiane Tajomný svet bábok - Tajemný svět loutek je česko-slovenský interaktívny multimediálny projekt, ktorý predstavuje takmer štyridsaťročnú tvorbu troch scénografov a režisérov. Sú nimi absolventi jedného ročníka Katedry bábkarstva na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe Miroslav Duša, Jaroslav Milfajt a Karel Vostárek. 

AKTUALIZOVANÉ: Slovenská verejnosť sa v pondelok predpoludním rozlúčila so zosnulým dlhoročným členom Činohry Slovenského národného divadla (SND) Stanom Dančiakom. Posledná rozlúčka so známym hercom, rozprávačom a improvizátorom, ktorý zomrel v sobotu 4. augusta vo veku 75 rokov, začalao 11.00 h v novej budove SND, odkiaľ krátko popoludní hereckí kolegovia vyniesli rakvu s jeho telesnými pozostatkami, aby mohla byť prevezená na miesto posledného odpočinku.

Dve bratislavské kapely Para a Bad Karma Boy sa rozhodli podporiť svojím koncertom verejný záujem - postupné oživovanie areálu národnej kultúrnej pamiatky Mičurin - Ekoiuventa a jeho celoročné sprístupnenie pre verejnosť. Už túto stredu odohrajú koncert v amfiteátri na Mičurine a vy si tak môžete užiť atmosféru pod hradom s príjemnou hudbou.

Naozaj dosť nezvyčajne dopadla pred niekoľkými dňami prepravná kontrola u 61-ročného cestujúceho, ktorý riskol jazdu električkou načierno. Bežne sa takéto situácie končia udelením pokuty 50 eur priamo na mieste alebo sumou 70 eur, ak si necháte vystaviť pokutový blok, ale vďaka iniciatíve samotného revízora DPB nemusel starší pán napokon zaplatiť ani cent! Ako je to možné?

Bratislavský magistrát vyhlásil, že si uvedomuje dôležitosť projektu obchvatu D4/R7, no zároveň požaduje, aby jeho dôsledky na dopravu a život Bratislavčanov boli čo najmenšie. Takýto obrovský projekt musí byť sprevádzaný aj komunikáciou európskeho rozmeru. Keďže primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal pociťoval výrazný deficit v tejto oblasti, zvolal na utorok včera  koordinačné stretnutie všetkých zainteresovaných strán.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.