Kultúra

Gejovia a lesby na dnešnom pochode poukázali na to, že aj oni majú právo na spokojný a šťastný život na Slovensku. Deviaty ročník Dúhového pochodu sa začal popoludní na Hviezdoslavovom námestí v hlavnom meste. Zároveň LGBTI priaznivci apelujú na politikov, aby ich nezneužívali na svoju kampaň. Na Dúhový pride prišlo 10-tisíc ľudí, najviac v histórii.

Slovenský mládežnícky orchester (SMO) sa pred odchodom na zahraničné festivaly predstaví v Bratislave. Vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu zahrá v pondelok 22. júla o 19. hodine pod taktovkou medzinárodne renomovaného austrálskeho dirigenta Benjamina Bayla. Uvedie repertoár z diel Dariusa Milhauda, Ondřeja Kukala, Ľubice Čekovskej a Ludwiga van Beethovena.

Hrad Devín v sobotu privíta divadelníkov, žonglérov a kočovných umelcov. Prvý ročník podujatia "Prichádzajú kalkuliari" priblíži atmosféru potulných umelcov, ktorí šírili zábavu, umenie a prinášali ľuďom kultúrne a spoločenské vyžitie.

Vo veku 58 rokov zomrel v stredu (17. 7.) slovenský spisovateľ, básnik, textár a publicista Maroš Bančej. Pre TASR to potvrdila rodina zosnulého a svoj zármutok na sociálnych sieťach vyjadrovali desiatky jeho známych - ľudí z literárneho či umeleckého sveta.

Cez víkend sa v dúbravskom Dome kultúry uskutočnil IV. Ročník Festivalu seniorských speváckych súborov. Zúčastnil sa ho aj folklórny spevácky súbor Radosť z Pezinka, ktorý naň každoročne pozývajú. Aj Radostníci vo svojom 15 minútovom vystúpení predviedli svoje osvedčené „hity" aj sólistov, ale možnosť vyniknúť dostali všetci členovia súboru. A zlatým klincom podujatia bolo záverečné spoločné posedenie, kde spontánne spievali všetci prítomní...

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.