Kultúra

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie patrí už viac než dve dekády k očakávaným udalostiam hudobného života na Slovensku. Medzi charakteristiky podujatia patria inovatívna dramaturgia, spájajúca rôzne hudobné štýly i žánre, aj špičkové interpretačné výkony renomovaných domácich a zahraničných interpretov.

Bratislava, konkrétne múzeum moderného umenia Danubiana Meulenseen Art Museum v Rusovciach, sa stala dejiskom najväčšieho medzinárodného výtvarného projektu v strednej Európe. Medzinárodná výstava Textile Art of Today 2018 (potrvá do 11. novembra) prezentuje súčasnú textilnú a vizuálnu tvorbu z celého sveta, no ako sme sa presvedčili, zaujať môže aj laikov. My sme sa porozprávali s jedným z organizátorov výstavy, akademickým maliarom Andrejom Augustínom.

Počuli ste už o súťaži celoslovenskej súťaži Slovenskí primáši 2018? Hlavným cieľom je objaviť tých najlepších primášov - vedúcich hudobníkov, ktorí hrajú prim, teda prvé husle v ľudovej cimbalovej kapele alebo v inom hudobnom súbore.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.