Kultúra

Fanúšikovia menšinových hudobných žánrov, konkrétne world music, si v Bratislave prídu na svoje. Známa huslistka a Bratislavčanka Barbora Botošová bude so svojimi hosťami krstiť svoj debutový album Colors of My Soul. Pozrite si aj jej nový videoklip, ktorý sa nakrúcal na čarovnom mieste v Karlovej Vsi. Ďalší klip, ktorý len čaká na svoju premiéru, vznikol na naozaj legendárnom mieste bratislavských umelcov.

Primátor Matúš Vallo viackrát povedal, že naše hlavné mesto je tu pre všetkých ľudí. Bol by rád, keby sa Bratislava stala súčasťou unikátneho projektu moderného sveta, ktoré bude prijímať umelcov, ktorí sú vo svojich krajinách prenasledovaní. V piatok spolu s poradkyňou pre kultúru Zorou Jaurovou privítal v Primaciálnom paláci sudánskeho karikaturistu Khalida Albaiha.

Súčasťou hudobno-literárno-umeleckého podujatia Spomienka na Deža (Ursinyho) -pozn. redakcie, ktoré organizujú dobrovoľníci v sobotu 21. septembra v parku na Fedákovej v bratislavskej Dúbravke, budú aj filharmonici. Zahrajú na záver večera okolo pol deviatej večer. Prinášame vám aj program podujatia.

Záujem o diskusiu primátora Bratislavy Matúša Valla, ktorá sa konala v rámci programu jesenného Dobrého trhu v nedeľu na Panenskej, bol mimoriadne veľký. Nádvorie kaviarne Next Apache zaplnili ľudia, ktorí chceli položiť primátorovi otázku alebo si diskusiu len vypočuť.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.