Kultúra

Prvý júnový piatok v design factory na Bottovej ulici bude patriť festivalu Jazz Night - veľkej párty v rytme džezu, funky, bossa novy, latinsko-amerického džezu a elektro swingu.

Ukážka medzivojnovej záhradnej architektúry Kochova záhrada je považovaná za jednu z najkrajších a najvzácnejších historických záhrad. Kochova záhrada patrí medzi najobľúbenejšie miesta Bratislavčanov. Ešte dnes do 18-máte možnosť do nej nazrieť a užiť si prehliadku aj spolu s lektorom.

Od dnešného rána si môžete užiť príjemné počasie v rozkvitnutých bratislavských parkoch so zaujímavými príbehmi v rámci medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Iniciatíva Víkendu otvorených parkov a záhrad je súčasťou medzinárodnej iniciatívy, do ktorej sa zapája okrem Slovenska 19 krajín z celej Európy.

Viacero obyvateľov Podunajských Biskupíc zaregistrovalo včera večer policajnú naháňačku, keď jej motohliadkam po uliciach unikal automobil značky Fiat Punto, ktorý neustále menil smer jazdy a neváhal sa otáčať ani cez trávniky. Policajti museli použiť aj služobné zbrane, aby nakoniec vodiča dostihli, zastavili a spacifikovali. Ukázalo sa, že bol pod vplyvom alkoholu!

AKTUALIZOVANÉ Bratislavský primátor Matúš Vallo dnes zverejnil svoje stanovisko k premnoženiu komárov, ktoré v týchto horúcich dňoch najmä po večeroch štípu a pijú krv väčšine obyvateľov nášho hlavného mesta. Magistrát sa rozhodol pre biologické prípravky, nakoľko chemické postreky pokladá za škodlivé látky pre prírodu, zvieratá, ale v konečnom dôsledku aj pre samotných ľudí...

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave vykoná orientačný monitoring výskytu komárov, o ktorý ho požiadali samosprávy obcí v povodí Moravy. "Na základe tohto monitoringu môže v prípade zistenia zhoršenej epidemiologickej situácie alebo jej bezprostrednej hrozby odporučiť samosprávam vykonať dezinsekčný zásah," uviedla hovorkyňa úradu Katarína Nosálová.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.