Kultúra

Hlavné mesto sa aj tento rok rozlúči s letom vo veľkom štýle. Už túto nedeľu sa bude na Štúrovej ulici po tretíkrát konať podujatie Rozlúčka s letom, ktorú hlavné mesto realizuje v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. Nedeľné popoludnie bude plné hudobných a tanečných vystúpení, divadelných predstavení pre deti a chýbať nebudú ani zaujímavé workshopy a prezentácie.

Filmotéka bratislavského Kina Lumiére prináša divákom program s novými cyklami. "Pripomenie dávne i menej vzdialené výročia udalostí i filmových tvorcov, na plátno sa vrátia aj viaceré cykly, ktorých dramaturgia sa sústreďuje na vzácne dobové dokumenty z filmového archívu Slovenského filmového ústavu (SFÚ)," informovala tlačová tajomníčka SFÚ Simona Nôtová.

Synagóga na Heydukovej ulici, Pamätník Chatama Sofera aj Múzeum židovskej kultúry Slovenského národného múzea (SNM) v hlavnom meste Slovenska budú zajtra 2. septembra sprístupnené pri príležitosti Európskeho dňa židovskej kultúry a dedičstva. Ten pripadá na prvú nedeľu v septembri a jeho cieľom je prezentácia židovského kultúrneho dedičstva širokej verejnosti.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.