Kultúra

Český spevák Daniel Landa včera večer do posledného miesta zaplnil zimný štadión Ondreja Nepelu, kde odohral svoj bratislavský koncert v rámci turné 50, čo je číslovka symbolizujúca aj jeho aktuálny vek. Na takmer dvojhodinovom koncerte zazneli jeho najväčšie hity, ktoré spolu s ním spievalo takmer 9000 slovenských bratov a sestier - ako ich sám spevák nazval.

Českej a slovenskej vzájomnosti v profesionálnom divadle a tanci od roku 1993 sa venuje druhé medzinárodné odborné kolokvium, ktoré je od štvrtka v Univerzitnej knižnici v Bratislave. Na dvojdňovom podujatí, ktoré pripravilo Centrum výskumu divadla Divadelného ústavu, odznejú odborné teatrologické príspevky venované česko-slovenským divadelným vzťahom po rozdelení republiky.

Divadelnú jeseň v Bratislave spestrí festival na doskách Divadla Astorka Korzo '90. V poradí 14. ročník festivalu s podtitulom Stále spolu otvorí v pondelok vernisáž výstavy Festival Astorka od počiatku do 2017. Na podujatí, ktoré organizátori venovali 100. výročiu vzniku Československej republiky, sa predstavia české činoherné súbory.

Slovenská národná galéria (SNG) vydala dve vyše 400-stranové knihy, ktorými umožňuje bližšie spoznať tvorbu a význam Stana Filka a Anny Daučíkovej. Vznikli na základe niekoľkoročného výskumu a sú to prvé komplexnejšie publikácie o týchto výrazných osobnostiach súčasného slovenského a európskeho umenia.

  • Kultúra
  • 21.10.2018 12:45

VIDEO: V Bratislave to roztočila Kim Wilde

0 0

V Bratislave si prišli na svoje fanúšikovia popu 80. rokov. V Majestic Music Clube na Karpatskej včera koncertovala jedna z najväčších pop-rockových hviezd vtedajšieho obdobia Kim Wilde.

V tretiu októbrovú sobotu môže verejnosť na viacerých miestach v Bratislavskom kraji zavítať do ateliérov výtvarníkov. Prihlásení umelci ukážu záujemcom miesta, v ktorých vznikajú ich diela, informovalo Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.