Aktuality

Verejné zhromaždenie na Námestí SNP v Bratislave, ktoré sa bude konať vo štvrtok od 17.00 h ako spomienka na novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, môže obmedziť MHD. Dopravný podnik Bratislava (DPB) informuje, že od 17.00 do 19.00 h môže nastať odklon električiek z Námestia SNP.

Starší muž sa pred dvoma dňami za kríkmi v lesoparku vo Vrakuni ukájal nad okoloidúcimi ľuďmi. Pani Lucia kontaktovala ihneď mestskú políciu a vystríhala občanov prostredníctvom sociálnych sieti.

Celé Slovensko si dnes pripomína smutné 1. výročie od smrti investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Dvojica bola zavraždená v stredu 21. februára 2018 vo večerných hodinách, ale ich telá sa našli až po víkende, teda v pondelok. Verejnosť dlho neverila, že sa ohavný čin podarí objasniť, ale osoby, ktoré ho spáchali sú už za mrežami...

Vzhľadom na vysoký záujem verejnosti Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava predlžuje ako príslušný orgán územného plánovania prerokovanie Urbanistickej štúdie - „Riešenie centrálnej rozvojovej osi Petržalka“ - variantného konceptu riešenia do 31.3.2019. Občania tak získavajú väčší časový priestor, v rámci ktorého môžu urbanistickú štúdiu pripomienkovať.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.