Aktuality

"Som s malými dcérkami v zoologickej záhrade, chcú jesť a piť a ani jeden bufet nie je otvorený. Neviete zistiť, čo sa deje?" ozvala sa nám dnes čitateľka Lenka. Príčina je však jednoduchá a čoskoro ju zistila Lenka aj sama.

Lucia Ďuriš Nicholsonová nechce sedieť na dvoch stoličkách. Bývalá poslankyňa za SaS sa v máji stala poslankyňou Európskeho parlamentu, takže uvoľnila podpredsednícku stoličku v NR SR Martinovi Klusovi a najnovšie sa vzdala aj mandátu v miestnom zastupiteľstve Bratislava - Staré Mesto. Bude sa tak naplno venovať len práci v Bruseli...

Tehotenstvo predstavuje novú etapu v živote každej ženy a prináša mnoho zmien, s ktorými sa musí organizmus popasovať. Častá nevoľnosť spôsobuje výraznú stratu minerálov a vitamínov, čo môže mať za následok zvýšenú únavu a celkovú vyčerpanosť organizmu.

Výstavu Dvanásť príbehov o jedle. Od koňa po nákupný vozík, filmové a divadelné predstavenia i koncert dal do pozornosti Marco Gerbi z Talianskeho kultúrneho inštitútu (IIC) v Bratislave pri príležitosti Týždňa talianskeho jazyka, ktorého 19. ročník pripadol na 21. - 27. októbra.

„Na Petržalke som vždy miloval zeleň, no zároveň mi vždy prekážalo, ako sa k nej správame. A môj postoj sa nezmenil ani dnes,“ hovorí Peter Farkašovský (22), ktorý do Petržalky priniesol plogging – beh, pri ktorom zbierate odpadky.

Už takmer šesť rokov je úplne prázdny a nevyužitý komplex budov bývalého SOU železničného, ktorý sa v mestskej časti Rača, konkrétne ulici Na pántoch. Súčasťou objektu je výšková budova, kde bol kedysi internát, ale aj učebne, dielne, jedáleň, telocvičňa či dokonca bazén. Všetko je opustené od 31.12.2013, kedy školu zatvorili a odvtedy to tu pomaly chátra...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.