Aktuality

Desiatky záujemcov o minulosť, súčasnosť a budúcnosť rušnej lokality v samom centre Bratislavy sa zišli v sobotu 15. septembra pod Mostom SNP. Tento priestor, okolie Rybného a Hviezdoslavovho námestia či prepojenie Korza s Podhradím sa stali totiž hlavnou témou Urban Walk (mestskej prechádzky), ktorú pre odbornú aj laickú verejnosť zorganizovali nadšenci z Fakulty architektúry STU v Bratislave.

Denná dávka vitamínov, pobyt na čerstvom vzduchu či vetranie priestorov a umývanie rúk môžu pomôcť "v boji" proti blížiacemu sa chrípkovému ochoreniu. Vírus chrípky sa šíri predovšetkým vzduchom pri kašľaní a kýchaní. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR preto odporúča posilňovať si aj v tomto období imunitu.

(pr) Úplne nanovo premyslený Mercedes-Benz GLE určuje nový trend SUV. Proporciami s dlhým rázvorom, krátkymi prevismi a veľkými, zvonka lícujúcimi kolesami vyžaruje nielen dominanciu a silu, ale súčasne dosahuje nový rekord v aerodynamike (cw od 0,29) svojho segmentu.

  • Komunálne voľby 2018
  • 20.09.2018 20:09

O kreslo starostky Devína súperia dve kandidátky

0 0

Súčasnú starostku bratislavského Devína Ľubicu Kolkovú, ktorá sa opätovne uchádza o tento mandát, vyzýva do súboja o kreslo starostu ekonómka Andrea Denková. Na post šéfky mestskej časti s vyše 1820 obyvateľmi kandidujú obe ako nezávislé.

Zasadnutie štvrtkového bratislavského mestského zastupiteľstva sa skončilo opäť predčasne. Po tom, čo začiatkom septembra mestskí poslanci nedokončili rokovanie pre neuznášaniaschopnosť zastupiteľstva, a mali v ňom pokračovať vo štvrtok, scenár sa zopakoval.

Na Račianskej ulici našli pracovníci novomestského EKO podniku pri oprave prasknutého potrubia záhadný kovový predmet. Najskôr si mysleli, že ide o nejaký starý vrták, ale napokon sa ukázalo, že išlo o nevybuchnutý delostrelecký granát z druhej svetovej vojny. O nebezpečný nález sa našťastie postaral privolaný pyrotechnik, ktorý ho odviezol na likvidáciu...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.