Aktuality

Tisíce ľudí si prišli v piatok na bratislavské Námestie slobody pripomenúť 19 mesiacov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Zhromaždenie Za Slušné Slovensko stále volá po nezávislom vyšetrení vraždy a ďalších káuz, ktoré vyplynuli z komunikácie Mariana Kočnera obvineného z objednávky vraždy Jána Kuciaka.

Tento týždeň sa v Bratislave vo veľkom zveľaďovali verejné priestory. Výnimkou nebola ani mestská časť Staré Mesto, keď jej hliadka vytvorená z pracovníkov oddelenia životného prostredia a dobrovoľníkov - priložili ruku k dielu v Medickej záhrade a v parčíku na Medenej ulici. Práce sa ešte neskončili a budú pokračovať až do nedele.

Známy youtuber PPPíter sa špecializuje na tvorbu videí, pri ktorých navštevuje rôzne prevádzky určené pre domácich hostí či zahraničných návštevníkov ako sú napríklad hotely, bary či stravovacie zariadenia a všetko zaznamenáva na kameru. Zatiaľ najväčší divácky úspech dosiahol reportážou z obedu v najhoršie hodnotenej bratislavskej reštaurácii. Ktorá to je, aké jedlo si dal, či mu chutilo a čo v nej prekážalo si môžete pozrieť vo videu...

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.