Aktuality

Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky vydal SĽUK výpravnú publikáciu, ktorá bola inšpirovaná aj ďalšími dvoma významnými udalosťami slovenských a českých kultúrnych vzťahov. Prvou bolo vydanie slovenského čísla časopisu Loutkář v roku 1928 a druhou zápis nášho bábkarstva do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

V bratislavskej mestskej časti Rusovce organizujú v sobotu (23. 3.) pátraciu akciu po 35-ročnej matke troch detí Nadežde Ondejkovej, ktorá je nezvestná od 14. januára. Po žene budú pátrať v Rusovciach, v susednej bratislavskej mestskej časti Čunovo a v ich okolí. Informuje o tom Slovenská pátracia služba na sociálnej sieti.

Keďže mladí ľudia nepoznajú, respektíve nezažili totalitné systémy, tak nezaškodí pripomínať niektoré temné stránky našej histórie, ktorým bolo napríklad obdobie v rokoch 1948 až 1989. Najväčším protestom veriacich bola aj Sviečková manifestácia 25. marca 1988. Jej priebeh aj so zásahom Verejnej bezpečnosti sa na Hviezdoslavovom námestí priblíži Bratislavčanom v nedeľu 24. 3. 2019 o 15.00 hod.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.