Rača

Takzvaní falošní smetiari – vinšovníci sú oblečení vo falošných uniformách a od občanov žiadajú peňažnú pozornosť. V tomto roku sa objavili už začiatkom decembra v Rači. Kazia tak dobré meno zamestnancov mestskej spoločnosti OLO- Odvoz a likvidácia odpadu.

Podľa ministerstva práce patria matky s malými deťmi po materskej a ľudia, ktorí sa ocitli vo vážnych životných situáciách, akými môže byť napríklad strata bývania, medzi rizikové skupiny na trhu práce. Nadácia Cvernovka a Kreatívne a kultúrne centrum Nová Cvernovka sa preto rozhodli týmto skupinám ľudí pomôcť.

Bratislavskú mestskú časť Rača povedie ďalšie štyri roky nový starosta. Bude ním súčasný miestny a krajský poslanec Michal Drotován (nezávislý). V sobotných (10.11.) komunálnych voľbách porazil v boji o starostovskú stoličku aj súčasného račianskeho starostu Petra Pilinského (nezávislý).

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.