Rača

Začiatok jesene sa každoročne nesie v znamení osláv vrcholiacej vinohradníckej sezóny. Obľúbené vinobrania sa striedajú s tradičnými jarmokmi a my sme si zvykli vychutnávať prvé jesenné lúče s jarmočnými dobrotami a koštovkou burčiaku. Tohtoročné leto sa lúčilo veľmi pomaly a slnko zohrievalo jarmočníkov celý september, tak sa pozrime ako sa to prejavilo na návštevnosti týchto akcií v Bratislave a jej okolí.

Na račianskom vinobraní vyprodukovali návštevníci toľko odpadu, že upratovacie čaty ho nestíhali likvidovať. Najmä plastové taniere, poháre a fľaše sa včera večer hromadili doslova všade. Nielen v košoch či okolo nich, ale aj na zemi. Ku cti organizátorom však slúži, že dnes ráno už boli ulice, kde sa slávnosti vína odohrávajú, opäť relatívne čisté.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.