Dúbravka

  • Samospráva
  • 08.11.2018 10:30

V Dúbravke pribudne viac než 130 nových stromov

0 0

Po veľkej výsadbe počas jari pokračuje mestská časť Dúbravka ešte väčšou. V týchto dňoch sadí v 14 lokalitách okrasné jablone, čerešne, platany, hlohy, buky, duby, no aj cyprusovec či muchovník.

Spojenie, z ktorého majú prospech všetci. Tak po dvoch mesiacoch fungovania hodnotia zainteresovaní inovatívny koncept prepojenia vzdelávania a praxe, ktorý vznikol v Strednej odbornej škole (SOŠ) pedagogickej na Bullovej ulici v bratislavskej Dúbravke. Priamo v budove školy sa nachádza materská škola, kde študentky a študenti vykonávajú prax.

Počas leta sa naplnili, nie žiakmi, ale robotníkmi, maliarmi, stavbármi. Mestská časť Bratislava Dúbravka využila letné prázdniny a začiatok jesene na rekonštrukciu všetkých veľkých telocviční v dúbravských základných školách.

V Dúbravke na Saratovskej ulici plánuje spoločnosť DP Real vybudovať polyfunkčný komplex s občianskou vybavenosťou, parkovaním a zeleňou. Stavať ho chce začať v roku 2020 a dokončiť o dva roky neskôr. Celkovú investíciu odhaduje firma vo výške asi 16 miliónov eur.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.