Zdravie a životný štýl

(pr) Leto sa preklopilo do druhej polovice, a tak máte posledné týždne na to, aby ste si ho užili so všetkým, čo k tomu patrí. Ak však trpíte intoleranciou, môže byť komplikované vychutnať si ho naozaj naplno. Na čo si dať počas horúcich dní pozor a kedy si môžete dopriať aj jedlá, ktoré inak nesmiete?

  • Aktuality
  • 07.08.2019 00:00

Kde končí vypražený olej

0 0

(pr) Vyprážate stále menej, zato si nakladáte syr alebo zeleninu do oleja? Nie je podstatné, ako kuchynský olej poslúžil – či je prepálený z fritézy alebo farebný od korenín. Stále sa dá recyklovať a znovu využiť. Teda, pokiaľ v ňom nezostávajú zvyšky potravín, štiav či voda, ktoré môžu kvasiť a olej znehodnotiť.

Horúce dni spojené s pobytom pri vode vedia znepríjemniť zápaly uší. Hrozbu predstavujú nielen pre dospelých, ale aj pre bábätká. Spôsobujú ich buď mikroorganizmy - vírusy, baktérie či plesne, alebo vznikajú po mechanickom podráždení kože zvukovodu, napríklad pri čistení si uší, alebo po chemickom poškodení. 

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.