Zdravie a životný štýl

  • Zdravie a životný štýl
  • 09.02.2019 16:25

Pozmeňovanie zdravotnej dokumentácie má byť trestným činom

0 0

Falšovanie a pozmeňovanie zdravotnej dokumentácie má byť trestným činom. Vyplýva to z návrhu novely Trestného zákona, ktorú ministerstvo spravodlivosti predložilo do medzirezortného pripomienkovania. Návrh argumentuje absenciou trestnoprávnej zodpovednosti za manipuláciu s údajmi v zdravotnej dokumentácii.

  • Zdravie a životný štýl
  • 08.02.2019 16:23

Rady odborníka: Vlasom pomôžu vitamíny, ale aj železo či zinok

0 0

Nezabúdajte, že vlasy treba pestovať najmä zvnútra. Pomáha vyvážená a pestrá strava, ktorá obsahuje pre vlasy prospešné látky. Ich výživa je totiž aspoň tak dôležitá, ako kvalitný šampón či stylingové prípravky.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.02.2019 18:03

Aktuálne! Chrípka zatvára školy v Bratislavskom kraji

0 0

Päť škôl a škôlok v Bratislavskom kraji tento týždeň zavreli kvôli chrípke a ďalším akútnym respiračným ochoreniam.Informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava Katarína Nosálová. V Bratislave zatiaľ nezavreli žiadne zariadenie.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.02.2019 17:17

Vedeli ste, že dnes je Svetový deň bez mobilného telefónu?

0 0

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) si 6. februára pripomína Svetový deň bez mobilného telefónu. Zároveň je to aj príležitosť zamyslieť sa nad tým, ako mobilný telefón zasiahol do komunikácie medzi ľuďmi a ovplyvnil ich správanie.

Najčastejšie sa vyskytujúce ochorenia ústnej dutiny sú zubný kaz a zápal ďasien. Ak tieto ochorenia nie sú liečené, baktérie, ktoré ich vyvolávajú, prenikajú do okolitého kostného lôžka, kde vyvolávajú zápal. Takýto stav sa nazýva ložisková infekcia zubného pôvodu. Vysvetľuje Slovenská komora zubných lekárov.

Výskyt viróz sa častokrát mylne pripisuje iba chladnému počasiu, avšak ich šíreniu sa darí aj v príliš prekúrených miestnostiach. Ochorieť možno ľahko aj pri vystavení sa prudkým zmenám teplôt, ktoré pôsobia na organizmus pri prechode z exteriéru do interiéru a opačne. V teplých priestoroch sa všeobecne sústreďuje viac vírusov a baktérií.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.