Rozhovory

O inštaláciách Mateja Kréna v Botanickej záhrade, ale aj iných dielach tohto umelca či iných, ktoré sú umiestnené v interiéroch napríklad v Pálffyho paláci nás previedol riaditeľ Galérie mesta Bratislavy Ivan Jančár. Kam by chcel umiestniť diela z Botanickej záhrady? Ktoré „diela“ mu vadia v Starom Meste? Viac v exkluzívnom rozhovore pre banoviny.sk.

Hoci pri predstavovaní parkovacej politiky šéfovia mestských častí tvrdili, že súhlasia s návrhom, ktorý prezentoval primátor Bratislavy Matúš Vallo, dá sa očakávať, že diskusia bude ešte rušná. Jozef Uhler, starosta Jaroviec a predseda mestskej komisie dopravy, však už teraz naznačuje, že s veľkými kompromismi sa rátať nedá.

Jan Kašík je český dopravný inžinier. Špecializuje sa na mestské dopravné inžinierstvo. Venoval sa zaťaženiu komunikačnej siete Prahy lokalizáciou veľkokapacitných nákupných centier, pripravoval stratégiu regionálneho rozvoja Česka. Zo zahraničných miest konzultoval dopravu vo Viedni, v Rige, Omsku či Kábule. V súčasnosti sa podieľa na analýze dopadov výstavby v centre Bratislavy na dopravnú situáciu.

Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Právničku Zuzanu Stanovú možno poznáte ako zvieraciu ombudsmanku. Roky však profesionálne pôsobí v samospráve a aktuálne ju mestskí poslanci poverili dočasným vedením novej organizácie - Metropolitného inštitútu Bratislavy. Zuzany Stanovej sme sa spýtali, aké budú jej prvé kroky vo funkcii . Prezradila však i niečo zo svojho súkromia.

Tragédia, keď pre požiar v ubytovni na Mlynských luhoch prišli minulý mesiac o život traja ľudia, pripomenula zúfalú situáciu s dostupnými nájomnými bytmi v našom hlavnom meste. Potrebujú ich seniori, obyvatelia z reštituovaných domov, mladé rodiny s deťmi, učitelia či policajti... Ak sa chceme porovnávať s inými mestami, tak v Bratislave by muselo pribudnúť 10-tisíc mestských bytov ročne. Skutočnosť? Za 10 rokov to bolo len 57 bytov, čo je asi 5 bytov za rok, konštatuje viceprimátorka Bratislavy LUCIA ŠTASSELOVÁ.

Ku kurióznej situácii dnes došlo v ženskej prvej futbalovej lige, keď sa hrali v Bratislave takmer súčasne dva zápasy. O 10:30 h privítal ŠK Slovan Bratislava hráčky Partizánu Bardejov na ihrisku "v jame" pri Kuchajde a len o 100 metrov ďalej sa o 12:00 h začalo stretnutie medzi NMŠK Vitana Bratislava a FC Nitra. V oboch prípadoch uspeli Bratislavčanky, keď belasé zvíťazili 2:0 a červeno-biele 2:1.

Vyzerá to tak, že organizátori MS v hokeji sa trochu prepočítali, keď zriadili záchytné parkoviská pre návštevníkov svetového šampionátu s takou veľkou kapacitou. Oplotené či vyznačené plochy na Tyršovom nábreží, respektíve pri štadióne ŠKP v Dúbravke sú väčšinou úplne prázdne alebo sa na nich nachádza len pár áut, čo mnohých Bratislavčanov irituje...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.