Rozhovory

Verejnos ťpozná Petra Vačoka ako bývalého úspešného vyšetrovateľa, ktorý riešil aj zavlečenie Michala Kováča mladšieho do Rakúska, desiatky vrážd, šéfoval vyšetrovaciemu tímu, ktorý vyšetroval krvavý masaker dozorcov v Leopoldove a mnoho inéhoť. V súčasnosti pôsobí ako obhajca, no menej sa vie, že už od detstva sa venuje chovu poštových holubov.

Dôvody na vznik úspešného projektu môžu byť rôzne. V prípade Paci Pac, ktorých milujú deti po celom Slovensku, je to narodenie dcéry. Z drsného rockera sa tak stal nežný hudobník. Reč je Máriovi Pražencovi – bývalom gitaristovi z Iné Kafe, ktorý je dnes známy ako Pac. Na turné po Slovensku predstavujú nové CD. Koncerty nechýbajú ani v hlavnom meste.  A pre prvých z vás máme lístky. Redakcia rozdá už zajtra 2.11. 2018 až 10 lístkov na nedeľne predstavenie v Dúbravke. Ak máte záujem, napíšte nám mail na redakcia@banoviny.sk.

Prirodzené, voňavé a hlavne čerstvé, to sú prívlastky kvetov jedného bratislavského kvetinárstva, ktoré nájdete v centre mesta na Blumentálskej ulici. Okrem zaujímavého konceptu kvetinárstva pravidelne jeho majiteľky Katarína Kotasová a Lenka Hlubinová Vargová organizujú aj kvetinové školy, v ktorých sa nadšenci prírodných materiálov naučia vytvárať vlastné kytice aj aranžmány. O ich kvetinovom biznise sme sa porozprávali s Katarínou.

Patria k najpopulárnejším skupinám na Slovensku. Kombinujú ľudovú hudbu s modernou. Ich pesničky Mariša, Sokoly, Anka majú milióny vzhliadnutí na youtube. Vydali osem CD a štyri DVD. Milujú ich všetky generácie. Goralská skupina Kollárovci - traja bratia Tomáš, Marek, Štefan Kollárovci, bratranec a dvaja kamaráti vznikla v roku 1997. Už túto sobotu si ich môžete užiť a v Podunajských Biskupiciach a večer koncertom v DK Dúbravka. Vyspovedali sme manažéra skupiny, speváka a huslistu Tomáša Kollára.

Už v novembri sa opäť postavíme k volebným urnám a budeme mať možnosť voliť svojho primátora. Boje medzi kandidátmi sú v plnom prúde a jedno z mien, ktoré rezonuje u mnohých z nás, je rodák z hlavného mesta Ján Mrva. Trikrát po sebe mu obyvatelia mestskej časti Vajnory dali dôveru a zvolili ho za svojho starostu. Naposledy získal až 73,7 % hlasov. V súčasnosti sa uchádza o post primátora. Aký vlastne je Ján Mrva?

Dobudovanie električkovej trate do Petržalky je obrovský projekt, ktorý patrí medzi priority hlavného mesta. Významným medzníkom v projekte je získanie rozhodnutia o umiestnení stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo nám., 2. Časť Bosákova ul. – Janíkov dvor, ktoré hlavnému mestu 12. novembra vydal príslušný stavebný úrad MČ Petržalka.

Ľudia, ktorí už nevládzu čeliť nástrahám dnešného drsného sveta, sa niekedy rozhodnú siahnuť si na život. Jedným zo spôsobov, ako to urobia, je i samovražda na koľajniciach pod kolesami vlaku. Ako však takáto situácia ovplyvní život človeka na druhej strane, ktorý sedí na mieste rušňovodiča? Opýtali sme sa Romana Kusého, riaditeľa odboru inšpekcie a kontroly Železničnej spoločnosti Slovensko .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.