Rozhovory

Už o týždeň sa na priestranstve pred výstaviskom Incheba uskutoční najväčší detský festival s príznačným názvom Festík. Bratislavské noviny oslovili ambasádorku projektu Katarínu Šebestovú, aby sa jej opýtali, čo všetko organizácia takéhoto mamutieho podujatia obnáša a z čoho majú usporiadatelia najväčšie obavy?

Bratislavčan Christián Havlíček (32) dnes žije ako úplne obyčajný muž. Na to, aby dosiahol tento stav, však musel prejsť náročným obdobím zmeny pohlavia, po narodení ho totiž zaregistrovali ako dievča. Dnes cez občianske združenie TransFúzia pomáha ďalším ľuďom, ktorí sa nestotožňujú so svojím oficiálnym pohlavím. Práve dnes si pripomíname Medzinárodný deň boja proti homofóbii a transfóbii.

Legenda bratislavských športových podujatí - hlásateľ František Štamberský oslávil v marci 92. narodeniny. Znie to priam neuveriteľne, ale ešte stále sa prostredníctvom mikrofónu pravidelne prihovára fanúšikom FC Petržalka na ich domácich zápasoch v 3. lige. Aj my sme sa s ním stretli na štadióne v Ovsišti počas zápasu s Dunajskou Lužnou a neskôr si našiel čas aj na rozsiahly rozhovor.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.