Rozhovory

Sedenie na káve s ním bolo príjemné. Je milý, vtipný a tak trošku „trhnutý“. Ale to musí byť, lebo inak by nebol Zahrajkom, ktorého poznajú snáď všetky deti na Slovensku. Sám o sebe tvrdí, že povahovo je skôr macko Pu, ale „v každom mackovi sa občas prejaví grizzly“. Je presvedčený, že deti vedia odhaliť falošný úsmev a to, že niekto pre deti vystupuje len kvôli peniazom. Podľa neho si deti zaslúžia „to najúprimnejšie a najkvalitnejšie, čo sme im schopní dať. Na javisku, aj v živote. Nesmú sa stať len akýmsi zdrojom našich príjmov“. Viac v rozhovore s Richardom Čanakym alias Zahrajkom.

Poznáme ho predovšetkým z mediálnej oblasti, ako manažéra, ktorý vo verejnej funkcii v RTVS spravoval majetok za desiatky miliónov eur a riadil takmer 1 500 ľudí. Dnes má ambíciu postaviť sa do čela Bratislavy, aby sa veci rozhýbali. Ako tvrdí, chce začať pracovať od prvého dňa a nie len posledný polrok. Sloveso NEDÁ SA má vo svojom programe zakázané. K jeho hlavným bodom patrí vybudovanie Národného parku v Bratislave. Pri opravách a rekonštrukciách cestných komunikácií mu chýba komplexnosť, teda rozširovanie zelene, budovanie cyklotrás či vodozádržných opatrení. O problémoch, ale najmä o príležitostiach hlavného mesta hovorí kandidát na primátora Václav Mika.

Budovanie opevnení (bunkrov) v bývalom Československu sa začalo približne v 30-tych rokoch minulého storočia a bolo reakciou na rozmach Hitlera a jeho stúpencov. Niektoré sa zachovali dodnes. Veľa zaujímavostí o ich osude prezradili v rozhovore Miroslav Košírer z občiansekho združenia Zachráňme petržalské bunkre a Ivan Janiš z občianskeho združenia B-S 6 Vrba.

Niektorí si ho pamätajú z Radošinského naivného divadla, iní ako autora a moderátora rozhlasových relácií Variácie, Pod pyramídou či televíznych Večerov Milana Markoviča. Prinášal nielen zábavu a smiech, ale i pocit, že je možné uťahovať si aj z tých najmocnejších. Hoci oslávil 75 rokov, Milan Markovič divákov naďalej baví.

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.