Rozhovory

Hoci pri predstavovaní parkovacej politiky šéfovia mestských častí tvrdili, že súhlasia s návrhom, ktorý prezentoval primátor Bratislavy Matúš Vallo, dá sa očakávať, že diskusia bude ešte rušná. Jozef Uhler, starosta Jaroviec a predseda mestskej komisie dopravy, však už teraz naznačuje, že s veľkými kompromismi sa rátať nedá.

Jan Kašík je český dopravný inžinier. Špecializuje sa na mestské dopravné inžinierstvo. Venoval sa zaťaženiu komunikačnej siete Prahy lokalizáciou veľkokapacitných nákupných centier, pripravoval stratégiu regionálneho rozvoja Česka. Zo zahraničných miest konzultoval dopravu vo Viedni, v Rige, Omsku či Kábule. V súčasnosti sa podieľa na analýze dopadov výstavby v centre Bratislavy na dopravnú situáciu.

Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Právničku Zuzanu Stanovú možno poznáte ako zvieraciu ombudsmanku. Roky však profesionálne pôsobí v samospráve a aktuálne ju mestskí poslanci poverili dočasným vedením novej organizácie - Metropolitného inštitútu Bratislavy. Zuzany Stanovej sme sa spýtali, aké budú jej prvé kroky vo funkcii . Prezradila však i niečo zo svojho súkromia.

Sedemnásťročný petržalský rodák Samuel Jaroš (na foto vľavo) je veľká nádej slovenského snoubordingu. Vo svojej kariére dosiahol už niekoľko cenných úspechov, vlani odštartoval sezónu na Novom Zélande vo finále juniorských MS, na ktoré sa pripravoval po zranení. V disciplíne Big Air skončil štvrtý.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.