Rozhovory

Po jedenástich rokoch od vydania prvého sólového albumu prichádza OPAK s druhým, ktorý má názov Produkcie. V živote petržalského hip hopera sa za tú dobu veľa zmenilo. Spevák a producent sa presťahoval za hranice Slovenska a jeho súkromný i profesijný život zmenila jeho veľká rodina. S partnerkou má tri dcéry.

O inštaláciách Mateja Kréna v Botanickej záhrade, ale aj iných dielach tohto umelca či iných, ktoré sú umiestnené v interiéroch napríklad v Pálffyho paláci nás previedol riaditeľ Galérie mesta Bratislavy Ivan Jančár. Kam by chcel umiestniť diela z Botanickej záhrady? Ktoré „diela“ mu vadia v Starom Meste? Viac v exkluzívnom rozhovore pre banoviny.sk.

Hoci pri predstavovaní parkovacej politiky šéfovia mestských častí tvrdili, že súhlasia s návrhom, ktorý prezentoval primátor Bratislavy Matúš Vallo, dá sa očakávať, že diskusia bude ešte rušná. Jozef Uhler, starosta Jaroviec a predseda mestskej komisie dopravy, však už teraz naznačuje, že s veľkými kompromismi sa rátať nedá.

Jan Kašík je český dopravný inžinier. Špecializuje sa na mestské dopravné inžinierstvo. Venoval sa zaťaženiu komunikačnej siete Prahy lokalizáciou veľkokapacitných nákupných centier, pripravoval stratégiu regionálneho rozvoja Česka. Zo zahraničných miest konzultoval dopravu vo Viedni, v Rige, Omsku či Kábule. V súčasnosti sa podieľa na analýze dopadov výstavby v centre Bratislavy na dopravnú situáciu.

Od hokejového šampionátu nás delia tri týždne a na svete je prvý rozruch. Mnohých Bratislavčanov zaskočil pohľad na buldozér pred Istropolisom, kde bude fanzóna - zbúral totiž známy mramorovo-betónový podstavec. Aj na túto aktivitu sme sa preto spýtali šéfa organizačného výboru MS 2019 pre Bratislavu Romana Štamberského zo Slovenského zväzu ľadového hokeja.

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.