Rozhovory

V komunálnych voľbách sa nedá očakávať, že voliči poslúchnu stranícku voľbu. Rozhodujú sa skôr podľa toho, či kandidáta poznajú, vzbudzuje dôveru a je im sympatický, hovorí Václav Hřích z agentúry AKO.

Verejnos ťpozná Petra Vačoka ako bývalého úspešného vyšetrovateľa, ktorý riešil aj zavlečenie Michala Kováča mladšieho do Rakúska, desiatky vrážd, šéfoval vyšetrovaciemu tímu, ktorý vyšetroval krvavý masaker dozorcov v Leopoldove a mnoho inéhoť. V súčasnosti pôsobí ako obhajca, no menej sa vie, že už od detstva sa venuje chovu poštových holubov.

Dôvody na vznik úspešného projektu môžu byť rôzne. V prípade Paci Pac, ktorých milujú deti po celom Slovensku, je to narodenie dcéry. Z drsného rockera sa tak stal nežný hudobník. Reč je Máriovi Pražencovi – bývalom gitaristovi z Iné Kafe, ktorý je dnes známy ako Pac. Na turné po Slovensku predstavujú nové CD. Koncerty nechýbajú ani v hlavnom meste.  A pre prvých z vás máme lístky. Redakcia rozdá už zajtra 2.11. 2018 až 10 lístkov na nedeľne predstavenie v Dúbravke. Ak máte záujem, napíšte nám mail na redakcia@banoviny.sk.

Prirodzené, voňavé a hlavne čerstvé, to sú prívlastky kvetov jedného bratislavského kvetinárstva, ktoré nájdete v centre mesta na Blumentálskej ulici. Okrem zaujímavého konceptu kvetinárstva pravidelne jeho majiteľky Katarína Kotasová a Lenka Hlubinová Vargová organizujú aj kvetinové školy, v ktorých sa nadšenci prírodných materiálov naučia vytvárať vlastné kytice aj aranžmány. O ich kvetinovom biznise sme sa porozprávali s Katarínou.

Patria k najpopulárnejším skupinám na Slovensku. Kombinujú ľudovú hudbu s modernou. Ich pesničky Mariša, Sokoly, Anka majú milióny vzhliadnutí na youtube. Vydali osem CD a štyri DVD. Milujú ich všetky generácie. Goralská skupina Kollárovci - traja bratia Tomáš, Marek, Štefan Kollárovci, bratranec a dvaja kamaráti vznikla v roku 1997. Už túto sobotu si ich môžete užiť a v Podunajských Biskupiciach a večer koncertom v DK Dúbravka. Vyspovedali sme manažéra skupiny, speváka a huslistu Tomáša Kollára.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.