Rozhovory

To, že Uber tento týždeň v Bratislave skončil, nahnevalo a sklamalo najmä tých, ktorí túto mobilnú aplikáciu využívali na to, aby sa po meste mohli prepravovať lacnejšie než klasickými taxíkmi. Bratislavské noviny sa skontaktovali s Janou, ktorá pre Uber takmer rok pracovala ako vodička, aby nám vysvetlila, v čom sú najväčšie rozdiely a možno aj výhody pre bežného zákazníka.

Naše deti nie sú naším majetkom. Sú to samostatné ľudské bytosti a my ich máme životom previesť a dať im podporu. Majú partneri zostať spolu kvôli deťom, keď si nerozumejú? Prečo ženy chcú pracovať na záchrane vzťahu a muži nie? V čom sme všetci iní a naopak úplne rovnakí? Rozprávali sme sa s terapeutom Mirom Harantom, ktorý prednáša o 2000 rokov starej typológií ľudí enneagrame a napísal knihu, ktorá mnohých pohoršila. Otvorene v nej píše aj o sexe či masturbácií...

„Architekti nášho mesta akoby nemysleli na kvalitu života samotných ľudí. Presným opakom je napríklad Barcelona,“ hovorí o tom, čím by sa mohlo inšpirovať hlavné mesto Braňo Kostka. Od 12. apríla ho môžete aj s kapelou Fragile vidieť na niektorom z koncertov ich bratislavskej Narcis Tour.

ROZHOVOR: Bratislavčanke VERONIKE Cifrovej Ostrihoňovej na našom meste učarovala jej relatívna kompaktnosť a provinčnosť. Verejnosť ju pozná predovšetkým ako ambicióznu redaktorku spravodajstva, manželku známeho moderátora Mateja Sajfa Cifru a atraktívnu ženu, ktorá je vzorom mnohých žien. Minulý rok uviedla prvú časť svojej novej Talkshow, v ktorej predstavuje silné príbehy zaujímavých a úspešných žien či šarmantných mužov.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.