Vajnory

V sobotu 6. októbra 2018 sa v areáli bývalého športového letiska vo Vajnoroch konal 10. ročník vajnorskej šarkaniády, ktorá bola spojená s jablkovým hodovaním. Podujatia sa zúčastnili doslova stovky detí, ktoré odchádzali domov spokojné, lebo im vyšlo krásne slnečné počasie s miernym vetrom, takže šarkany im lietali vysoko nad ich hlavami, Tie najkrajšie výtvory boli odmenené peknými cenami.

Zaujímavý program na prvý októbrový víkend sa črtá pre obyvateľov a návštevníkov mestskej časti Bratislava – Vajnory. V sobotu 6. 10. 2018 o 13,30 hod. sa začne Vajnorská šarkaniáda na detskom ihrisku Koniarkova a Jurskej ceste. A súčasťou podujatia bude aj tradičné Jablkové hodovanie spojené s ochutnávaním ovocných koláčikov či mladého vínka.

V mestskej časti Vajnory predložili obyvatelia dve petície za vyhlásenie miestneho referenda. Jeho iniciátori chcú zabrániť zmene využitia rekreačnej plochy tunajšieho starého letiska, ďalšiemu zhoršovaniu dopravy pred kruhovým objazdom a neštandardným postupom pri schvaľovaní územného plánu. Vajnorskí miestni poslanci budú o petíciách prvýkrát rokovať vo štvrtok.

Rok po tom, čo bol Titus Zeman blahoslavený, odhalia v bratislavskej mestskej časti Vajnory jeho sochu. Stane sa tak v nedeľu 30. septembra na Námestí Titusa Zemana. Informuje o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Uplynulé dni opäť ukázali, že mestská kanalizácia kapacitne vôbec nestačí na odvádzanie dažďovej vody v prípade intenzívnych zrážok. Jedným z možných riešení je budovanie polderov – akýchsi umelých jazierok, kde sa zhromažďuje voda a nezaplavuje cesty, chodníky, parkoviská, podjazdy či podchody. Zatiaľ sa však vodné plochy v Bratislave tvoria po búrkach skôr spontánne...


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.