Vajnory

Príprava na dožinky v mestskej časti Bratislava – Vajnory je v plnom prúde. Jedným zo symbolom týchto slávností spojených s ukončením žatvy je aj dožinkový veniec, ktorý bude čerstvo uvitý z vajnorského žitka. Ak chcete pri jeho výrobe pomôcť, tak stačí v pondelok večer prísť do miestneho Domu kultúry.

  • Život v meste
  • 27.06.2018 12:40

Hip-hopoví nadšenci si cez víkend prídu na svoje

0 0

Na dvojdňovom festivale „Hip Hop Žije“ vystúpi slovenská a česká rapová špička, ale aj talentovaní začínajúci hudobníci. Zaujímavosťou tohto ročníka je, že po prvý raz bude mať aj charitatívny rozmer.

Vo Vajnoroch sa v utorok dopoludnia pokúsia prelomiť rekord v maľovaní ornamentov. Podujatie je vyvrcholením projektu Ornamentálna mapa Slovenska, ktoré je súčasťou medzinárodného integračného projektu Ornamentálna mapa sveta, ktorý je zameraný na spoznávanie tradičných národných kultúr v kontexte ochrany svetového kultúrneho dedičstva.

Združenie Deti a umenie v bratislavských Vajnoroch pokračuje v letných tvorivých dielňach pre deti aj dospelých. Ich 16. ročník sa uskutoční počas prázdnin v Galérii Typo & Ars v dvoch týždňových turnusoch: od 2. do 6. júla a od 20. do 24. augusta. V záverečný piatok (24.8.) účastníci dielní predstavia svoje vytvorené diela verejnosti na vernisáži výstavy o 17. hodine, po ktorej si ich zoberú domov.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.