Podunajské Biskupice

Bratislava má víziu dotiahnuť električku z centra mesta až do mestských častí Vrakuňa a Podunajské Biskupice. Vyhlásil to primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal po stredajšej návšteve rafinérsko-petrochemickej spoločnosti Slovnaft s tým, že električka by mala v budúcnosti premávať popri rafinérii.

V pondelok večer mali bratislavskí policajti poriadne adreanalínový zážitok a to vďaka motorkárovi, ktorí sa rozhodol ujsť pred ich pohotovostnou motorizovanou hliadkou. Jeho jazda začala v Podunajských Biskupiciach a skončila až v Malinove, kde sa ho mužom zákona podarilo zadržať. Odbery krvi preukázali, že muž bol bol vplyvom návykových látok a sáčok s mal u seba aj sáčok s podozrivým práškom. Polícia včera zverejnila video z divokej naháňačky.

Hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave včera vo večerných hodinách spozorovala na Podunajskej ulici v Bratislave motocykel zn. Suzuki, ktorý mal v prednom svetlomete modré žiarovky a zadnú tabuľku s EČV zdvihnutú a nečitateľnú. Muž sa rozhodol pre políciou utiecť a mal na to aj iný dôvod než len technické nedostatky na motorke...

V tesnej blízkosti rozsiahlej nelegálnej skládky odpadu pri Lieskovskej ceste v bratislavských Podunajských Biskupiciach preveria podzemné vody. Výskum spolu s geodetickým zameraním skládky si objednala Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS). O súčinnosť ju požiadal Okresný úrad Bratislava. Pre TASR to potvrdil predseda Dozornej rady BVS Radovan Jenčík.

Ľudia, ktorí bývajú v okolí rafinérie Slovnaft spísali petíciu. Riešiť ňou chcú hluk a smrad z rafinérie, ktoré im v súčasnosti poriadne znepríjemňujú život. Na dym a ohne šľahajúce vo dne – v noci si už možno aj zvykli, ale najnovšie sa nielen Podunajskými Biskupicami šíri silný chemický zápach.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.