Podunajské Biskupice

Bratislavská mestská časť Podunajské Biskupice si v sobotu v komunálnych voľbách volí nového starostu. Doterajšia starostka sa na tento post rozhodla už nekandidovať. Priebeh volieb má podľa prednostky Miestneho úradu v Podunajských Biskupiciach Evy Janigovej pokojný charakter. Informovaná je zatiaľ o veľkej účasti voličov.

Mnoho mamičiek zápasí s problémom, ako zmysluplne tráviť svoj čas, no zároveň ho tráviť spolu s deťmi. A práve preto začali vznikať v Bratislave rodinné centrá rôzneho zamerania. Podobnú ambíciu chce rozvíjať aj novootvorené rodinné centrum, ktoré vzniklo v Podunajských Biskupiciach. Od ostatných sa líši tým, že v jeho priestoroch budú môcť ľudia spoznávať sami seba. Okrem kávy, detského kútika zadarmo, koláčikov či prírodnej kozmetiky tu totiž nájdete aj mnoho aktivít pre deti či dospelých.

  • Zdravie a životný štýl
  • 23.10.2018 10:40

Dotrieďovanie plastov a papiera realizuje pre OLO naďalej Vassal EKO

0 0

Dotrieďovanie plastov a papiera pre bratislavskú mestskú firmu Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) naďalej vykonáva spoločnosť Vassal EKO vo svojom areáli v Podunajských Biskupiciach, blízko rozsiahlej nelegálnej skládky odpadu. Okresný úrad Bratislava pritom Vassal EKO zamietol predĺžiť súhlas na prevádzkovanie zariadenia na zhodnocovanie odpadov v tomto areáli.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.