Podunajské Biskupice

Obyvatelia východnej časti Bratislavy, teda Vrakune a Podunajských Biskupíc, by mali mať opäť o čosi lepšie, pohodlnejšie a rýchlejšie dopravné spojenie s centrom mesta. Zabezpečiť to má autobusová linka č. 78, ktorá čiastočne zmenila svoju trasu a po novom zachádza k železničnej stanici v Podunajských Biskupiciach. Tam môžu cestujúci prestúpiť na vlaky linky S70, ktoré v rámci Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) zabezpečuje dopravca RegioJet.

Nedávne búrky s mohutnými prívalovými dažďami mali spôsobiť problémy aj v bratislavskej Čistiarni odpadových vôd. Kvantá dažďovej vody tu doslova vyrazili kanalizáciu a tak v snahe ochrániť svoj majetok mali vypúšťať fekálie do Malého Dunaja. V dôsledku jeho znečistenia a zníženia množstva kyslíku došlo k masívnemu úhynu rýb. Snažili sme sa zistiť, čo sa vlastne stalo a aká je reálna situácia...

Bratislava začína v sobotu (9.6.) opravovať Kazanskú ulicu, a to od úseku za Nákovnou až po Dvojkrížnu ulicu. Vodiči musia rátať s obmedzeniami, premávka bude usmernená prenosným dopravným značením. Práce by mali ukončiť do 11. júla.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.