Podunajské Biskupice

  • Podunajské Biskupice
  • 23.02.2019 08:40

Ak nechceme skládky, musíme otvoriť tému spaľovne

0 0

Všetok zmesový komunálny odpad z čiernych nádob z Bratislavy sa vozí do spaľovne do Vlčieho hrdla, kde sa energeticky zhodnocuje, teda spaľuje. A tak vytvorí podľa OLO elektrickú energiu pre 22 tisíc bratislavských domácností. Kompetentní z OLO a magistrátu tvrdia, že táto spaľovňa kapacitne pre Bratislavu stačí. Otázka je, čo bude o pár rokov, keď jej životnosť skončí. A z akých čísiel pri svojich záveroch vychádzajú.

  • Uzávery Mlynské nivy a D4/R7
  • 18.02.2019 17:00

Doprava: Pre výstavbu D4 a R7 pribudnú ďalšie dopravné obmedzenia

0 0

Pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 musia vodiči počítať s ďalšími obmedzeniami. Informovali o tom koncesionár projektu výstavby nultého obchvatu Bratislavy, spoločnosť Zero Bypass Limited, spolu so zhotoviteľom D4R7 Construction.

Prípravné práce na zneškodnení bývalej skládky Chemických závodov Juraja Dimitrova sa už začali, v súčasnosti sa realizuje ich prvá etapa. Na sociálnej sieti to v stredu napísal minister životného prostredia László Sólymos

AKTUALIZOVANÉ Stredajšie prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov, ktoré sa konalo na Tehelnom poli prilákalo do Bratislavy futbalových fanúšikov z rôznych krajín a tí spôsobili v centre mesta doslova peklo! Agresívni útočníci si to rozdali na Ventúrskej ulici a vyvolali v pešej zóne obrovský chaos. Niektorí ľudia sa dokonca báli, že ide o teroristický útok!


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.