Podunajské Biskupice

V rebríčku transparentnosti miest, ktorý v utorok (16.10.) zverejnila nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS), si z bratislavských mestských častí najviac polepšila Vrakuňa. V rebríčku obsadila 16. miesto so ziskom 70 percent a oproti roku 2016 sa posunula o 60 pozícii.

Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

  • Podunajské Biskupice
  • 13.10.2018 14:35

Revitalizácia Biskupického ramena zlepší stav vegetácie

0 0

Biskupické rameno vo Vlčom hrdle roky nemalo priamy kontakt s dunajskou vodou. V rámci stavby bratislavského obchvatu sa to zmení. Sprietočnenie ramena a jeho revitalizácia by mali zlepšiť stav vegetácie, ako aj podmienky pre život rýb, obojživelníkov a vodného vtáctva.

Vo Vrakuni zaznamenala polícia od začiatku roka 2018 do konca septembra pokles trestnej činnosti o 35 skutkov v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2017. V susedných Podunajských Biskupiciach však polícia eviduje mierny nárast trestnej činnosti od začiatku roka 2018 až doteraz v porovnaní s vlaňajškom, a to o 23 skutkov.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.