Staré Mesto

Ministerstvo kultúry definitívne rozhodlo, že nájazdy – estakády na Most SNP nie sú súčasťou kultúrnej pamiatky. Tou je samotný most s oceľovými pylónmi, ženská socha na podstavci  a dláždená plocha s kamennými lavičkami. Rozhodnutie ocenilo aj nové vedenie Magistrátu, ktoré už má jasno, ako by priestor v okolí mosta na strane centra mal vyzerať.

Už niekoľko dní vzbudzuje zvedavosť u obyvateľov bratislavského Starého Mesta v okolí Vazovovej a Mýtnej ulice dym, či presnejšia para, ktorá uniká z cesty. Spočiatku išlo iba o jedno miesto, dnes už je v strede križovatky obrovská diera, ktorá "vyrába hmlu" pre celú ulicu. Samospráva zisťovala, čo je za tým.

Túžili ste niekedy zažiť neobyčajný večer plný emócií a smiechu, pričom by ste sa toho všetkého chceli stať na chvíľu neoddeliteľnou súčasťou a zistiť, čo (a kto) sa vo vás ukrýva? V Bratislave sa nachádza miesto, ktoré vám to umožní. Red Cat Cabaret je provokatívne miesto, ktoré sa ukrýva na Obchodnej ulici za tmavým závesom a znakom zlatej mačky. Za vznikom jediného repertoárového kabaretu široko-ďaleko stojí duo – Lucia Siposová a Vašo Púčik, ktorí nám poodhalili zákulisie tejto scény.

Bratislavčania v hlasovaní rozhodli, že z občianskeho rozpočtu mesta (vo výške 50 000 eur) pôjde 9495 eur na projekt s názvom „Bez bariér za zdravím", a to na zlepšenie podmienok pre chodcov, cyklistov, matky s kočíkmi a občanov so zníženou schopnosťou pohybu v okolí Nemocnice s poliklinikou na  Antolskej neďaleko jazera Veľký draždiak.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.