Staré Mesto

Zástupcovia hlavného mesta dnes informovali o ďalších detailoch rekonštrukcie Karlovesko-dúbravskej radiály, ktorá od 22. júna úplne odstaví električkovú dopravu od Riviéry (Molecova) v Karlovej Vsi až po konečnú v Dúbravke. Dopad to však bude mať na celé mesto. Veľmi postihnutá bude Karlova Ves, ktorá sa ani po rokoch sľubov posilnenia linky 133 na Dlhé diely nedočkala.

Už 8. ročník open air festivalu Knižné hody, ktorý v spolupráci s MČ Staré Mesto organizuje BIBIANA – Centrum detskej literatúry, čítania a SK IBBY, budú môcť Bratislavčania ale aj návštevníci mesta a milovníci detskej literatúry navštíviť 15. júna na Hviezdoslavovom námestí.

Ešte v stredu zaujal, ale i vystrašil viacerých Bratislavčanov roj včiel, ktorý sa usadil na bicykli na Štúrovej ulici v Starom Meste. Hoci včely ešte v ten deň odniesol včelár, na mieste sa vyskytli opäť, i keď v menšom množstve.

Stovky ulíc v Bratislave sú pomenované po významných ľuďoch, o ktorých mnohí z nás nemajú ani tušenie. Napríklad v Karlovej Vsi nájdete Segnerovu ulicu. Viete, po kom je pomenovaná a čo má tento človek spoločné s naším hlavným mestom?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.